Rip aktualizácie sa neposielajú

Sekcia: Konfigurácia 26.03.2009 | 22:40
jozef   Návštevník
Zdravím Vás. V kóde si môžete prezrieť moju topológiu. Mám problém s tým že smerovače si neposielajú medzi sebou RIP aktualizácie tak sa v smerovacej tabuľke sa nevytvorí položka podobná tomuto : R>* x.x.x.x via x.x.x.y .V smerovacej tabuľke sú iba directly conected network. Preto samozrejme nefunguje ani ping pretože smerovacie tabuľky neobsahujú RIP informácie. V kóde sú pripojené konfiguračné súbory jedného zo smerovačov. Ip forward mám na 1-notke. za každú radu by som bol nadmieru vďačný.


http://uploading.sk/informace/obrazek/xxr9yyu/topologia1.jpg

zebra.conf

hostname router
password soft
enable password soft
log file /var/log/quagga/zebra.log
!
interface eth0
ip address 192.168.32.1/24
interface eth2
ip address 192.168.31.1/24
!
interface lo
!
ip forwarding
!
!
line vty
!


rip.conf

hostname ripd
password soft
enable password soft
log file /var/log/quagga/ripd.log
!
router rip
version 2
network 192.168.32.0/24
network eth0
network 192.168.31.0/24
network eth2
!
ip forwarding
!
line vty
!
    • Re: Rip aktualizácie sa neposielajú 27.03.2009 | 00:07
      nolco   Návštevník
      a konfiguracia druheho rouetru?
      • Re: Rip aktualizácie sa neposielajú 27.03.2009 | 01:02
        jozef   Návštevník
        konfigurácia druhého routeru je analogická iba s rozdielnymi ip adresami
    • Re: Rip aktualizácie sa neposielajú 30.03.2009 | 22:54
      jozef   Návštevník
      som sledoval tie aktualizácie pomocou wireshark na rozhraniach a musím povedať že žiadne aktualizácie na interface z druhého smerovača nechodia a tak isto ani neodchádzajú takže problém bude v tom že sa naozaj sa aktualizácie neposialajú aj keď pri zadaní show ip rip status mi napíše : Sending update every 30 second +/- 50 % . Problém by som hľadal v iptables ale tam je všetko povolené takisto ip_forward na jednotke. medzi smerovačmi sa pingnem ale tie aktualizácie nechcú chodiť. mám nainštalovaný Xubuntu na jednom počítači normálne samostatne na disku a na druhom mám popri windowse cez wubi nainštalovaný tiež Xubuntu. počítače sú spojené kríženým káblom . V siťových kartách by problém byť namal. možno to bude v nejakej banalite ktorú prehliadam takže za každú radu som povďačný. nejaké dalšie tipy alebo rady??
      • Re: Rip aktualizácie sa neposielajú 03.04.2009 | 19:48
        jozef   Návštevník
        Vyriešenééé !!!!!! takže problém bol v nestabilnej verzii quagqy ktorú vývojary dali do obehu. verzia 0.99.11 mi nefungovala tak ako mala. staršia stabilná verzia 0.98.6 mi funguje tak ako má .