rozlisenie monitora v debiane

Sekcia: Konfigurácia 23.08.2005 | 23:24
Adam Kovari   Návštevník
Dobry den, nainstaloval som si debian, ale mozem si nastavit len 800x600 rozlisenie, v instalacia som najskor vybral vga, to neslo vobec tak som ho preinstaloval a nechel som predvolenu moznost vesa, a neviem ako to mam zmenit pripadne ako to nastavit aj bez potreby opatovnej instalacie, graf karta: Nvidia geforce mx 400, monitor: LG L1730S. Dakujem za zaciatocnicku odpoved.
    • Re: rozlisenie monitora v debiane 31.07.2005 | 14:12
      Yeti   Návštevník
      Aj ja som pred tyzdnom niekolko krat opakoval instalaciu, lebo som chcel skusit ine nastavenie grafickej karty v X. Teraz uz viem, ze: Pri instalacii sa v podstate iba v poradi spustaju instalacie jednotlivych balikov, takze ak chces napriklad zmenit tu grafiku v X, tak musis vediet, ze to bolo pri instalacii balika xserver-xfree86. No a potom len spustis dpkg-reconfigure xserver-xfree86. Tak to funguje so vsetkymi balikmi. Caf
      • Re: Re: rozlisenie monitora v debiane 31.07.2005 | 14:43
        Adam Kovari   Návštevník
        Dakujem velmi pekne, uz som to chcel skusit zas preinstalovat a zas skusit daku inu moznost;)
        • Re: Re: Re: rozlisenie monitora v debiane 01.08.2005 | 13:18
          Avatar Yeti debian  Používateľ
          Ahoj Adam To som rad, ze som ti stihol v cas pomoct. Ja mam napriklad graficku kartu S3 UniChrome. Vobec som ku tomu nemohol nic najst. Potiom som sa docital, ako sa zistuje hardware pomocou lspci. Neviem, ci si to uz skusal, ale ma to aj nejaky prepinac (najskor -X), ktory vyhodi informacie pouzitelne pre Xserver. Tam zistis cislo cipu grafickej karty. U mna to bolo VT8378. A ked som to hodil do googlu, tak som v nejakom ceskom fore nasiel prispevok, kde [pisali, ze to funguje aj s nastavenim via driveru. A tak mi to uz ide. Nasiel som aj projekt UniChrome, kde vyvijaju drivere pre UniChrome grafiky, ale este poriadne neviem, ako si to mam stiahnut. Ta tak sa to podarilo mne... Vela stastia Caf
          • rozlisenie monitora v debiane 17.08.2005 | 16:24
            Avatar smajdalf Debian  Používateľ
            Prave som nahodil konecne Debian, a ak to dobre chapem, potrebujem nainstalovat ovladace od nvidie aby mi islo vacsie rozlisko? mam 800x600 a nemozem dat viacej. grafika je gf fx5600xt. a este pri type monitora sa pytala instalacka na frekvencie. nebol som si vtedy s nimi isy tak som ich nemenil. daju sa nejako opatovne prepisat tieto hodnoty? dakujem
            • Re: rozlisenie monitora v debiane 23.08.2005 | 21:21
              potkan   Návštevník
              Som uzivatelom Debianu asi 8 hodin a mam tiez teto problem, len s tym rozdielom, ze som tie frekvencie prepisal podla hodnot - rozsahov dokumentacie k monitoru a tiez mi nejde viac ako 800x600@85Hz. Grafika je NVGF FX5200XT a monitor 17" (max. 1600x1200).
              • Re: Re: rozlisenie monitora v debiane 23.08.2005 | 23:24
                potkan   Návštevník
                Tak som to konečne spojazdnil. Je to ako apísal Perun, len s tým rozdielom, že v zavádzači som si musel navoliť aby som sa mohol prihlásiť ako root, tento súbor zmeniť v časti rozsahu farebnej hlbky t.j. 24 a uložiť ho. Po reštarte som prihlasenie roota odstránil a je to. THX Perun.
    • Re: rozlisenie monitora v debiane 30.07.2005 | 21:28
      perun   Návštevník
      /etc/X11/XF86Config je riesenie :-) Stiahnut zo stranok NVidie oficialne ovladace a podla instrukcii v Readme nainstalovat. Su tam aj info, ako nastavit /etc/X11/XF86Config-4, aby to pekne slapalo.