lazarus example

Sekcia: Programovanie 03.04.2009 | 01:28
Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
Ahoj.
Som tu zase a chcem sa spitat tych co aktyvne pouzivaju Lazarus.
Ked som nainstaloval balicek LNet tak mi to kompilovalo skoro cely Lazarus (otrasne)
a kde som z adresara example vybral nejaky program tak to zase strasne dlho trvalo (kompilovalo) .
Otazka je ze ci je to za kazdym alebo co sa deje.

mozno je chyba v mojom PC mam len 256M ram (stolovy nema poruke mam len notebook)

Ubuntu 8.04

vdaka
    • Re: lazarus example 03.04.2009 | 02:13
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Ano. Balicky do lazarusa sa pridavaju tak ze sa prekompiluje cely lazarus (v delphi na to musely vyvynut pomerne komplikovany system kde prekompilovavat nemusis lebo delphi je closed source, u lazarusa taka potreba nie je takze to nikto nenaprogramuje, staci balicek pridat raz potom uz to kompiluje rychlo).

      Skompilovanie a pridanie balicka do Lnet do lazarusa mi trvalo asi 30s takze to neni az take hrozne.

      Hello world (1 form, 1 button, showmessage('hello')) mi to v lazaruse skompiluje (resp. build all) za 8s. Jednoduche demo s Lnet to zbuilduje tiez cca 8s.

      Intel(R) Atom(TM) CPU 230 @ 1.60GHz, 1 GB ram, disk hitachi 250 GB sata, reiserfs 3.6
      • Re: lazarus example 03.04.2009 | 12:19
        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
        No ja mam HP Omnibook XE3 nejakych 700MHz a 256MB Ram a disk je pre linux 10G, swap je 2G.
        jeto v stroji nie v softe . no nic dakujem