Bash - navestie

Sekcia: Programovanie 08.04.2009 | 05:55
Leporelo   Návštevník
Hi, lopotim sa s bash skriptom, je to pre mna v celku nove ale stryko google mi zatial odpovedal asi na vsetko. No jedna vec mi v mojom skriptte chyba a nenachadzdam to tak prosim o pomoc. V cecku a pascale som casto pouzival navestia: napr. :
again:
100 riadkov bla bla
if(i<10)
goto again;

no v bash-i to nejako nepoberam, pod cim to hladat? pripadne ako na to?
    • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 09:01
      tatar   Návštevník
      nauc sa pouzivat funkcie, cykly (for, while, etc...) a nepouzviaj navestia ! (jedine ak nahodou nepises nejaky kernel driver, tam sa to toleruje)
      • Re: Bash - navestie 21.04.2009 | 01:18
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        goto je len prostriedok, v kerneli sa to tiez netoleruje ked nie je pouzite rozumne

        rovnako ako akykolvek iny prostriedok
        Debian. apt-get into it…
    • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 09:19
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
      Ježiši :) Také sa používalo v dobách BASIC-u, v dnešnom svete máš milión iných spôsobov, ako si ošéfovať program flow.
      Lebo ináč dopadneš takto
      • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 13:58
        Leporelo   Návštevník
        Chalani! Toto je presne dovod preco nerad chodim na taketo fora a rovnako nerad citam vlakna na linuxos.sk. Kazdy fero si napise svoj nazor a to ze ked sa takych ferov vyskytne 10 za den tak topic je dlhy necitatelny nekvality s vylevmi ako "Jezisi" a "milion ich sposobov ako si to mohol spravit" a rozumnej veci sa v nom clovek nedocka. Niekedy by bolo dobre zvazit ci nepouziť nejaky chat resp aim ak sa chce clovek pri kave vykecat kvalita by mala prevysovat nad kvantitou. Ak tam chcem navestia tak tak chcem navestia, lebo cely skritp je tak konstruovany. Pls zdrzte sa reakcii a radsej sa zamyslite.
        • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 14:10
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          bash goto nema, aspon o tom neviem. predchadzajuce rady boli ok. ak musis urobit cez GOTO, tak sa zamysli, ze co robis v kode zle.

          este by sa to dalo obist takto, cez funkciu (rekurzivne ju volat, ak bude splnena nejaka podmienka)

          navestie() {
          tvoj kod
          ...
          ...
          if [ podmienka ]; then
          navestie
          fi
          }
          • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 20:53
            Leporelo   Návštevník
            Dakujem chlape, cisto a jasno bez zbytocnych citovych vylevov. Prva pracovna verzia je na svete. http://img239.imageshack.us/img239/3206/devil1.png
            • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 00:42
              kipikasa   Návštevník
              omg to akoze ma byt ten skript? si trapny...
              • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 03:07
                Leporelo   Návštevník
                Aha, dalsi fero...
                • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 03:23
                  kipikasa   Návštevník
                  fero si ty. a vies preco: lebo to co ti napisal borgcube, je to co ti bolo poradene ako prve od tatara a sice funkcia. lenze samozrejme fero ako ty to nechape, a zacnes tu na kazdeho bliakat, ze on je vacsi fero ako ty...
                  • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 03:46
                    Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                    ale no chlapi:) ale pravda je, ze navestia su prehistoricka prkotina, takze leporelo cim skor sa ich zbavis tym lepsie pre teba :)
                    • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 09:32
                      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
                      Nechaj ho tak, nech si robí s goto a nech ho zjedia velociraptory :) Škoda, že môj príspevok, myslený vo vtipnej rovine, pochopil ináč.
                      • Re: Bash - navestie 09.04.2009 | 11:19
                        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                        ten obrazok je fakt dobry :D:D:D som sa nasmial :D
        • Re: Bash - navestie 08.04.2009 | 15:55
          Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
          ... a ten najhlavnejší Fero, alebo Fero toho Fera nevie poriadne skonštruovať skript.
          Ale keďže sa máme zdržiavať reakcií, tak navrhujem, aby sa všetky príspevky v tomto threade vymazali, pretože tak to Fero chcel.