Linuxový štvrtok Žilina

Sekcia: Komunita 08.04.2009 | 20:35
Avatar miso Gentoo   Používateľ
V Žiline dňa 16.4, bufet pohoda, blok E/F sa uskutoční stretnutie linuxákov zo Žiliny, alebo okolia. Na stretnutie sú zatiaľ pozvaní 2 profesori a 1 doktorand, ktorí sa vyznajú a nietorí študenti ŽU, ktorí tiež fandia a pracujú v linuxe.
Srdečne pozývame každého, kto programuje, alebo pracuje v linuxe a nie je BFU.
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 08.04.2009 | 21:52
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Super, vyzera to zaujimavo, som celkom zvedavy na akej urovni to bude pripravene, kedze Srdečne pozývate každého, kto programuje, alebo pracuje v linuxe a nie je BFU. Takze predpokladam, ze to nebude typicka osvetova akcia, ale skor odbornejsia prednaska, cize priestor pre nacerpanie novych vedomosti a skusenosti. Kedy to ma začať? Profesori su zo zilinskej univerzity? Co si predstavujes pod BFU, zeby som sa tam nehnal zbytocne ked tam nebudem nahodou vitany?:D
      • Re: Linuxový štvrtok Žilina 09.04.2009 | 01:14
        Avatar miso Gentoo   Používateľ
        BFU => bezny franta uzivatel clovek ktory pouziva linux iba na zakladne cinosti.
        Linuxový štvrtok: tato akcia nieje typu prednasky alebo nieco podobne. Je to urcene iba ako stretavka ludi ktory nico vedia v linuxe (programuju, spravuju servery, hraju sa stale z linuxom). Tato myslienka vznikla pri pive ked sme sa tam stretli priblizne 3, ja miro a este jeden kamarat. Ma za ucelom volnu diskusiu o veciach ktore nas zaujimaju + problemoch ktore vznikaju pri nastavovani, programovani popripade o niektorych technologiach.... .
        A uz sme s mirom zazili pri preberani niektorich veci ako nelinuxaci popripade zaciatocnici v linuxe na nas pozerali a nechapali o com hovorime a ci vobec hovorime recou z tohoto sveta. Preto to nieje ucrene pre ludi typu BFU.
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 09.04.2009 | 01:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zeby som sa zastavil? zilina nie je daleko...
      • Re: Linuxový štvrtok Žilina 09.04.2009 | 01:32
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        inak myslim, ze by bolo dobre aj beznych ludi pozvat. vsak preco nie?

        inak neajak ta prednaska by byt mohla. vsak ak je to odborne, tak by to mohlo byt aj na to, aby sa niekto nieco naucil...
        • Re: Linuxový štvrtok Žilina 09.04.2009 | 02:16
          Avatar miso Gentoo   Používateľ
          V danom podniku by ani nebola moznost urobyt prednasku.
          Zatial to je cisto iba pre ludi ktory uz nieco vedia neskor sa uvidi. A neviem ci si uz bol niekedy sadnut na pive alebo si kecal z ludmi ktory nieco vedia ale ak ano tak si sa na 100% nieco priucil ked ste preberali neaky problem.
          • Re: Linuxový štvrtok Žilina 09.04.2009 | 02:18
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            jaj, zilina. no.. keby nieco blizsie.
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
          • Re: Linuxový štvrtok Žilina 10.04.2009 | 00:05
            Avatar xapoh Mint  Používateľ
            heh take neco sa deje 6 poschodi podomnou?... no co uz aj tak som uz doma a som asi skor BFU :( ale pekna myslienka... btw. pozdravujte Terezku :D
            • Re: Linuxový štvrtok Žilina 10.04.2009 | 01:51
              Jorden   Návštevník
              A to o kolkej tam zacne? Kedy tam mam uz byt?
            • Re: Linuxový štvrtok Žilina 18.04.2009 | 15:15
              Avatar marek;   Používateľ
              xapoh nabuduce dojdi aj ty a zober aj dandyho ;)
              • Re: Linuxový štvrtok Žilina 18.04.2009 | 17:33
                Avatar xapoh Mint  Používateľ
                A co by tam dano robil? :) Vlastne co by som tam robil aj ja? Ja prgramovanie z duse nenavidim :D
      • Re: Linuxový štvrtok Žilina 17.04.2009 | 20:46
        lolobridzida   Návštevník
        nie pre BFU stando
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 10.04.2009 | 21:40
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Takže už máme dohodnutý konkrétny čas. Akcia by sa mala konať od 18:00.
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 14.04.2009 | 14:48
      misolietavec   Návštevník
      Beriem to ako "stretnutie pri pive" a možno začiatok niečoho pravidelnejšieho. Už dávnejšie ma napadal ZLUG :-)) Tak fajn,
      18-tej, ak trafim do pohody.
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 17.04.2009 | 20:37
      Avatar lubos679   Používateľ
      Tak co, konalo sa to? Co ste poriesili?
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 17.04.2009 | 20:40
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Takže prvé stretnutie dopadlo nad očakávania dobre. Síce boli menšie technické problémy (došli baterky vo fotoaparáte a ja som svoj zabudol zobrať do Žiliny ... :( ). Takže po prvom stretnutí linuxákov sa chystá ďalšie. Malo by byť približne o 2 týždne (upresníme) s tým, že by už mali pribudnúť prednášky. Na linuxovom štvrtku sme sa zhodli, že by na najbliššom stretnutí bolo vhodné urobiť prezentáciu jednej, alebo dvoch tém.

      Navrhnuté témy:
      • Programovanie pod IDE
      • Editor VIM, programovanie a práca s nim
      • Re: Linuxový štvrtok Žilina 17.04.2009 | 20:52
        Avatar lubos679   Používateľ
        A este mam jednu otazocku. Kolko ludi prislo na stvrtok? Aspon priblizne... :-)
        • Re: Linuxový štvrtok Žilina 17.04.2009 | 20:56
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Okolo 10.
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 22.04.2009 | 00:36
      busty   Návštevník
      Super akcia tesim sa na dalsie vydanie
      konecne som bol medzi normalnymi ludmi :P
    • Re: Linuxový štvrtok Žilina 26.04.2009 | 12:43
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Takže najbližší termín konania "linuxového štvrtku" je 28.04.2009 (áno viem, že to je utorok). Výnimočne sme sa rozhodli zmeniť termín keďže niekoľko ľudí by vo štvrtok nemohlo prísť.

      Ako miesto konania sme určili Žilinskú univerzitu, Fakulta riadenia a informatiky, budova A, miestnosť RA301. K dispozícii budeme mať počítačovú učebňu s projektorom. Ako téma prezentácie bude "Programovanie pod IDE". Privítali by sme ďalšie návrhy na témy a ľudí, ktorí chuť urobiť prednášku o danej tématike.

      • Re: Linuxový štvrtok Žilina 27.04.2009 | 16:46
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Na webe som aktualizoval informácie a mapu.