RAM

Sekcia: Hardware a Drivery 09.04.2009 | 13:14
Rado   Návštevník
Cawte, mam Fedoru Core 10 a mam taky mensi problem...mam 4GB RAM ale prikaz top aj graficky ukazovac hardwaru mi ukazuje ze mam len 3GB ....4GB mam urcite lebo mi to ukazuje vista aj kupowal som 4GB... neviete v com moze byt problem ???? dik
    • Re: RAM 09.04.2009 | 13:29
      ww   Návštevník
      Caw, nemas tam nahodow 32bitovu tu Fedoru? Predpokladam, ze Wista je 64bit, kedze twrdis, ze tam ti to ukazuje 4G.
      • Re: RAM 09.04.2009 | 13:40
        Rado   Návštevník
        mno fedoru som stiahol z tadialto Live CD ....takse nwm ci tam mam 32 ci 64....vistu mam 32 .... aspon tak to pisu....
    • Re: RAM 09.04.2009 | 14:07
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nainstaluj si "kernel-pae" a v grub loaderi si ho pri starte vyber
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: RAM 09.04.2009 | 14:31
        Rado   Návštevník
        jeej dikes....uz to fici,....nainstaloval som ten kernel-PAE v grub mi to ukazalo ako dalsiu moznost vyberu (uz tam mam asi 5 'Fedor' :D) a ukazuje mito uz 4GB....dikes moc... este ak sa mozem opytat aby som neotavaral novu diskusiu.... ako mozem prehadzovat v grube tie moznosti ....napr keby som chcel mat vistu ako druhu a nie az 6tu...
        • Re: RAM 09.04.2009 | 15:25
          Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
          /boot/grub/menu.lst

          polozka default a cislo riadku s nazvom title.

          teda ak napr siesta polozka title je ten windows, tak das default=5 (5 je sieste cislo, ak ratas od 0).

          pisem z hlavy a z windows, tak ma opravte, ak som dal nejaku hrubu blbost.
          http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
          • Re: RAM 09.04.2009 | 16:07
            Rado   Návštevník
            mno...to co si mi ty poradil len urobilo to ze nastavilo windows ako default ( co v ziadnom pripade nechcem :D ) ale stale ostal na poslednom mieste...no ja som zaexperimentoval a skopiroval som z toho suboru /boot/grub/menu.lst tie 3 riadky co patrili widnowsu tesne za prvu Fedoru ktoru pozuivam a to povodne som vymazal... a takto to fici.... :):):) nemam dalsie otazky :D dakujem vsetkym za rady :)
            • Re: RAM 09.04.2009 | 16:46
              Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
              jaj.. no tak samozrejme vsetky bloky so zaciatkom title poprehadzovat podla lubovole a default prisposobit novemu rozlozeniu.

              popripade stare kernely aj odinstalovat, vsakze? :-)
              http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"