nefunguje GRUB

Sekcia: Konfigurácia 10.04.2009 | 11:00
grino   Návštevník
Ahojte ..mam notebook a na nom dual boot MS Vista a Ubuntu 8.10 no a isiel mi na nom bootloader GRUB uplne v pohode ale akonahle som do notebooku pridal druhy HDD tak GRUB sa uz nestartuje .... rovno mi pusti MS Vistu..... neviete ako by som to mohol opravit?? nechcem sa pustat sam do niecoho aby som neprisiel nejakou nahodou o data :-) ... vdaka za pomoc
    • Re: nefunguje GRUB 10.04.2009 | 13:49
      dusan   Návštevník
      Žeby ms Windows prepísal bootloader po detekovaní nového disku?

      No fuj.

      Stačí spustiť znova inštalačné cd a nechať si grub opraviť. Bohužiaľ nepoužívam Ubuntu tak neviem ako to tam majú nastavené.

      ps. druhý disk to akože namiesto cdromky alebo do usb?
      • Re: nefunguje GRUB 10.04.2009 | 14:04
        grino   Návštevník
        aha .. jasne ... no skusim ten grub opravit cez to live cd .... len dufam ze nic nepokazim este viac .... //...no ted druhy disk mam tam nie namiesto cdromky ale normalne ..... ja mam v notebooku 2 miesta na HDD ... mam 17'' LCD :)
        • Re: nefunguje GRUB 10.04.2009 | 14:37
          grino   Návštevník
          hmmm ...neviem ako to mam opravit ... ked dam instalovat tak mi to chce instalovat len na ten novz disk .... a opravit grub tam ani v ponuke nie je ... asi to bude chciet pohrat sa y nejakzmi prikaymi v terminali ..pomoooc
          • Re: nefunguje GRUB 10.04.2009 | 15:13
            grino   Návštevník
            tak uz to mam .... ako som vravel bolo sa treba pohrat s terminalom ... postupoval som podla tohoto: http://www.pcsforum.sk/viewtopic.php?f=7&t=11440