Nespúšťa sa Compiz

Sekcia: Konfigurácia 10.04.2009 | 21:12
Martin   Návštevník
Mám problém. Nie dôležitý, ale problém. Nejdem písať do Mladých rozletov, myslím, že pomoc skôr nájdem tu.
Ide o toto:
V MDV 2008 som si nastavil 3D-efekty. Keď sa prihlásim do Kontrolného centra Mandrivy a povolím ich spustenie a cez Ctrl+Alt+Backspace zhodím x-ká a znova sa prihlásim, všetkým aplikáciám chýbajú okraje a do KDE-aplikácií sa nedá nič vpisovať. Riešim to tak, že do Xterm-u vpíšem príkaz compiz a dekorácie okien naskočia a systém normálne funguje. Ale nefungujú mi rôzne efekty - horiace okná, kreslenie ohňa, Magic Lamp, Zoom.
Rád by som sa dozvedel dve veci:
Ako dosiahnuť, aby sa pri nabiehaní systému po reštarte GUI naštartoval aj Compiz a nemusel som ho spúšťať ručne?
Ako dosiahnuť, aby sa spustili aj efekty?

Ešte pred pár dňami mi to normálne fungovalo, zrazu to štrajkuje, hoci som nič v nastaveniach nemenil.

Spýtam sa aj toto - ak spustíte Ksysguard v systéme so zapnutými D-efektmi, ktoré procesy súvisiace s Compizom vám tam bežia? Prípadne akým príkazom sa dajú efekty spustiť?
Ďakujem...
    • Re: Nespúšťa sa Compiz 10.04.2009 | 22:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem ci som vsetko dobre pochopil ale podla mna bude stacit aby sa prikaz compiz pustal po starte

      v KDE to nastavit neviem z hlavy
      v GNOME by to malo byt system→sprava→relacie (tak nejak je to v ubuntu)

      pripadne vytvorit skript v ktorom nastavis vsetko co sa ma spustat a nechat skript spustit z /etc/rc.local (dufam ze dobry subor pisem)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Nespúšťa sa Compiz 10.04.2009 | 23:58
        Martin   Návštevník
        Nooooo, tak so skriptíkmi si ja neporadím...
        Ďakujem za ochotu.