Stream STV a proxy

Sekcia: Ostatné 24.04.2009 | 20:02
blueblue   Návštevník
Dobry den. Prosim poradte mi. Pouzivam Ubontu a som v UK. Chcel by som dnes vecer sledovat hekojovy zapas, no STV po nete vysiela iba v SR. Bolo by mozne pripojit sa na stream cez nejaky slovensky proxy? dakujem
    • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 20:11
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      ja som tiez mimo, ale slovenska liga, zapasy futbalovek reprezentacie mi idu, si si isty, ze hokej bude len pre uzemie SR?? bo by som sa k...a nasral
      inak ak hej, tak skus najst nejaky anonymous proxy server....
      • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 20:22
        blueblue   Návštevník
        No zevraj to bude len na SR :( Skusim nieco pohladat ;)
        • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 20:26
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          ok idem hladat aj ja, ak najdem dam to sem, ak ty, tak daj aj ty :)))
        • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 20:58
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          nasiel som nieco:
          Hey, your IP is 194.160.76.5, and you're coming from Slovakia.

          Your proxy seems to be an Anonymous proxy.

          no napriklad huste.sk mi nedovoli pozerat, vypisuje stale moju original IP. zial, v tejto problematike nie som velmi zrucny, nenajde sa niekto, kto by to vedel trosku vysvetlit, resp. naviest na riesenie?
          • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 20:59
            BlueBlue   Návštevník
            No taktiez som so streamovanim nemal uspech :( Poradi niekto? Dakjem
            • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 21:19
              BlueBlue   Návštevník
              pomoooc :(
              • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 21:23
                blueblue   Návštevník
                tuto adresu mmsh://stvstream.m1.livetv.sk/stv2live?MSWMExt=.asf som nakopcil do VLC, no ukazuje mi to len akesi farebne cmaranice. To iste to robi aj kamosovi na slovensku :(
                • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 21:30
                  Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                  no pripada mi to fakt divne...ono kam idem, tam vystupujem nejak takto:
                  Your IP Address 194.160.76.5 Reveals The Following:
                  You are located in , Bratislava, Slovakia
                  Your ISP is Slovak Academic Network
                  Your hostname is amac3.minedu.sk
                  no na huste mi vypise moju original IP, ani na gugli som sa nic nedozvedel, ze akym sposobom sa to detekuje...vie niekto poradit?
                  • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 21:38
                    blueBlue   Návštevník
                    Poradte niekto :(
                    • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 21:49
                      blueblue   Návštevník
                      mozno to pojde tu http://www.zimbio.com/go/http://www.funduu.com/2009/04/24/watch-slovakia-vs-hungary-iihf-world-championships-2009-live/ Dufam, ale mohol by niekto poradit nieco do zalohy :(
                      • Re: Stream STV a proxy 24.04.2009 | 22:51
                        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                        cez myp2p.eu sa to da pozerat, sice nie stv, ale da sa
                        • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 15:16
                          Avatar Kapo Debian  Používateľ
                          No skutocne nie som schopny v Prahe chytit STV2. Cez net nie, pretoze nie som na Slovensku, a aj keby som siel cez proxy tak je to sku*** pomale a prenos je nejakych 350Kbit, takze dakujem neprosim. Parabolu nemam ze by som si odchytil nejaku druzicu.. Musel som si poziciat DVB-T kartu aj s antenou do kompu a tak to pozeram na CT2 v digitalnej kvalite. Keby som bol v inom state tak mi asi jedine zostava stream slovenskeho rozhlasu.. Skutocne som nasrany.
                          • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 17:40
                            blueblue   Návštevník
                            hosi skuste tu, to to ide :) Dufam, ze aj dnes ;)
                            • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 17:59
                              Avatar Kapo Debian  Používateľ
                              Kde? :)
                              • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 21:29
                                BlueBlue   Návštevník
                                Sakra prepac. Ja som truba :( TU
    • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 21:16
      stevo   Návštevník
      Podla informacii z diskusneho fora na webe STV.sk vraj nie je mozne prehravat live stream STV2 a STV3 v Linuxe, lebo pravdepodobne pred par tyzdnami/mesiacmi nasadili DRM ochranu z nejakeho neznameho dovodu:
      http://www.stv.sk/forum/viewtopic.php?t=4710

      Ak niekoho z vas zaujimaju presne informacie a dovody tychto krokov STV a chcete sa do toho trochu obut, odporucam obratit sa priamo na STV a podla zakona o slobodnom pristupe k informaciam vam musia do 8 pracovnych dni jednoznacne odpovedat (na jasne polozene otazky, ktorym sa neda lahko vyhnut :)

      Staci napisat na e-mailovu adresu infozakon@stv.sk, napisat svoju kompletnu adresu a meno, napisat presny nazov a adresu institucie ktorej je ziadost smerovana, napisat sposob, akym pozadujete spristupnenie informacii (e-mailom, postou ...), napisat, ze pozadujete informacie podla zakona c. 211/2000 a uz len staci jasne a zrozumitelne sformulovat otazky...

      http://www.stv.sk/stv/o-stv/sloboda-informacii/
      • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 21:28
        stevo   Návštevník
        na tom fore STV.sk pise pravdepodobne niekto z STV o tom, ze maju malo penazi a to je dovod problemov.
        Nahle nasadenie DRM mi s tym vsak nejako nejde dokopy ... (kedze podla viacerych ludi live stream STV2 este nedavno bolo mozne sledovat aj v Linuxe)
        • Re: Stream STV a proxy 26.04.2009 | 22:14
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          dali sa pozerat zapasy corgon ligy, reprezentacne futbalove zapasy....no priblizne od piatku sa neda pozerat uz vobec, dokonca aj vo windowse do mna corgon liga hned hubuje, ze nie som na uzemi slovenska, co dovtedy problem nebol.....
        • Re: STV a DRM 10.05.2009 | 01:51
          rostro   Návštevník
          nevies preco, lebo posr. kapitalizmus dorazil uz aj do futbalu a hokeja a IIHF by asi STV klepla po prstoch, nemohli by to pustit cez internet, mohol by z toho byt totiz velmi drahy pravny spor... smutne ze uz aj v sporte ide iba o prachy a este viac prachov, hlavne ze neujde ani cent...
    • Re: Stream STV a proxy 27.04.2009 | 14:10
      framfield   Návštevník
      pozerat slovenske a ceske programy cez internet v UK mozes aj pomocou sluzby Myeuro.tv. Nie je sice zadarmo, ale nie je to ani velmi drahe a mozes si to zaplatit iba na mesiac. Viac info na mojom blogu.
      • Re: Stream STV - podarilo sa 10.05.2009 | 01:44
        rostro   Návštevník
        ale teraz prestal fungovat moj proxy server a neviem najst iny ktory naozaj funguje ;-(
        urobil som to nasledovne:
        1. nastavil som proxy v IE (kvoli DRM sa musi pouit IE a WMP, VLC zobrazuje zda sa zakodovane video, lebo nevie rozkodovat MS DRM)
        2. otvoril som stranku ako obvykle a skusil som live video dvojka
        3. trochu to trvalo cez proxy ale dostal som spravu Prave ste ziskali licenciu na prehravanie atd.
        4. bohuzial video sa nespustilo a v browseri som videl ako ze sa znova a znova pripaja na streaming server a nic...
        5. tak ma napadlo urobit prave tlacidlo a Properties na tom flashi a ulozil som si URL do clipboardu
        6. Otvoril som nove ucho v IE a pastol som tam to URL+Enter
        7. IE otvoril URL tak ze spustil WMP ako aplikaciu, teda nie v browseri!
        8. najprv to neslo ale ked som nastavil proxy aj vo WMP, hokej sa spustil a normalne sa to dalo pozerat, vobec to netrhalo, skratka parada
        Bohuzial neviem to zreprodukovat, lebo proxy co som pouzil je down a neviem najst iny. Sad