STV streaming

Sekcia: Ostatné 25.04.2009 | 15:25
Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
chcel by som upozornit, aby sa neotvarali zbytocne nove temy s danou problematikou, ze pravdepodobne STV vsetko DRM streamuje. zrazu mi v mplayeri chodia len rozne farby a terminal vypisuje
overflow in spectral RLE, ignoring
ProcessInputError r:0x80004005=-2147467259 (keyframe: 1)
ProcessInputError r:0x80004005=-2147467259 (keyframe: 1)% ??,?% 0 0 15%
ProcessInputError r:0x80004005=-2147467259 (keyframe: 1)% ??,?% 0 0 14%


skompiloval som najnovsi w32codecs(aj ked som mal najnovsi v systeme), ffmpeg aj mplayer, no nic sa nezmenilo. vo windowsoch, kde som dva roky ani prstom nepohol, to ide bezchybne. zda sa , ze ak sa budeme chciet kuknut na stv stream, bez windowsu to nepojde.
    • Re: STV streaming 25.04.2009 | 15:55
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      na windowse stahuje licenciu... a veruze to aj tam robilo problem. pomohlo vypojit a zapojit naspat sietovy kabel, lebo sa mu to podarilo spustit raz a viac nic.

      ked skusis stv1 tak ta ide bez problemov. mplayer/vlc
      Debian. apt-get into it…
      • Re: STV streaming 25.04.2009 | 16:04
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        no ja kukam len stv2 a stv3 kvoli sportu. s inymi streamami nemam vobec ziadne problemy. ano vo win stahuje licenciu, ale ked ju stiahne, tak to ide bez problemov. len som chcel poukazat, ze DRM stream nie je mozne sledovat v linuxoch.
    • Re: STV streaming 26.04.2009 | 21:26
      stevo   Návštevník
      Podla informacii z diskusneho fora na webe STV.sk vraj nie je mozne prehravat live stream STV2 a STV3 v Linuxe, lebo pravdepodobne pred par tyzdnami/mesiacmi nasadili DRM ochranu z nejakeho neznameho dovodu:
      http://www.stv.sk/forum/viewtopic.php?t=4710

      Pisu tam nieco o nedostatku penazi, co mi ale nejak nesedi s nahlym nasadenim DRM ...

      Ak niekoho z vas zaujimaju presne informacie a dovody tychto divnych krokov STV a chcete sa do toho trochu obut, odporucam obratit sa priamo na STV a podla zakona o slobodnom pristupe k informaciam vam musia do 8 pracovnych dni jednoznacne odpovedat (na jasne polozene otazky, ktorym sa neda lahko vyhnut :)

      Staci napisat na e-mailovu adresu infozakon@stv.sk, napisat svoju kompletnu adresu a meno, napisat presny nazov a adresu institucie ktorej je ziadost smerovana, napisat sposob, akym pozadujete spristupnenie informacii (e-mailom, postou ...), napisat, ze pozadujete informacie podla zakona c. 211/2000 a uz len staci jasne a zrozumitelne sformulovat otazky...

      http://www.stv.sk/stv/o-stv/sloboda-informacii/