Aký linuxík?

Sekcia: Komunita 25.04.2009 | 23:44
Avatar Zuzka ešte neviem  Používateľ
Ahojko ľudkovia,
priateľ má na počítači linux a je teraz ďaleko, tak by som ho chcela prekvapiť a mať nainštalovaný linux vo svojom počítači, kým ku mne príde.

Čo na to potrebujem a akú verziu si mám stiahnuť a ako nainštalovať?

Ďakujem a posielam pusu :-)
To som ja, Zuzka
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 00:03
      Avatar lubos679   Používateľ
      Nerobis si nahodou srandu? Takyto podobny prispevok som uz niekde na nejakom fore videl. Skoro totozny obsah.
      Tak pre zaciatok by som skusil www.ubuntu.com
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 00:27
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      V prvom rade by si mala nejake tie veci o instalacii aj precitat, kedze urcite nechces prist o svoje data, ktore mas ulozene na windowsovom disku. Mozno by si to mala nechat na priatela a potom mu za odmenu navarit nejaky fajny obed. Urcite bude viac poteseny, ako keby si si linux nainstalovala zle, a on by za tebou musel behat kazdu minutku aby ti nieco nastavil. Popripade, vyhladaj niekoho v tvojom okoli, kto ti ho pomoze nainstalovat este pred tym nez sa tvoj priatel vrati. Bude to urcite jednoduchsie ako keby si si ho instalovala sama. :P
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 00:29
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 01:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak chces dat nejaky pre teba vhodny, skus skombinovat tieto 3 veci:

      1) odporucania z fora. napriklad ubuntu je dobra volba

      2) nejaky testik. jeden mam v podpise, dalsi je zegenie ldc
      3) pozri nasu databazu znalosti
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 02:02
      helle   Návštevník
      gentoo nainstalujes za 10 minut, je to velmi jednoduche vie s tym robit kazdy. nemusis ani ziadne manuali citat. stahuj z http://distfiles.gentoo.org/releases/x86/current/ ma to iba 82MB ale to lebo je dobre skomprimovane nainstaluje to 2GB najlepsich programov
      • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 02:05
        Avatar lubos679   Používateľ
        Ano ano.
      • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 02:06
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a teraz tu o karkulke :)
        • Re: Aký linuxík? 03.05.2009 | 04:34
          ty nie ja   Návštevník
          a teraz tu o greenii
    • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 11:24
      Avatar Zuzka ešte neviem  Používateľ
      ďakujem, idem skúsiť to Ubuntu, hádam sa mi to podarí. Predsa len už niečo o počítačoch viem a nie som také drievko.
      To som ja, Zuzka
      • Re: Aký linuxík? 26.04.2009 | 13:15
        ---   Návštevník
        nedaval by som tam ale ubuntu 9.04, hlavne ak mas intel alebo ati grafiku. Mozu byt problemy.
    • Re: Aký linuxík? 27.04.2009 | 10:34
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      Práve som ukázal priateľke tento dotaz, či sa nechce inšpirovať aj ona, žiaľ odmietla to.

      Zuzka, nechceš ju prehovoriť? :o))
      • Re: Aký linuxík? 27.04.2009 | 10:37
        kacenocka   Návštevník
        aby som k tomu povedala svoje...nechcem si komplikovat zivot...a oi, nemam rada tucniakov :P
        • Re: Aký linuxík? 27.04.2009 | 10:39
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          ano, zvyk je zvyk
    • Re: Aký linuxík? 27.04.2009 | 13:41
      framfield   Návštevník
      alebo mozes vyskusat Linux Mint. Je to postavene na Ubuntu a uz po instalacii ti pojdu multimedia aj vsetko co potrebujes. Aj graficky je to pekne spracovane. V podstate stale Ubuntu, len este trosku viac zjednodusene. Vyskusaj, porovnaj a uvidis. Ked sa ti podari nainstalovat Ubuntu, tak uz podla toho zvladnes vacsinu inych distribuciu, ktore su postavene na Ubuntu alebo maju podobny graficky instalator.