Firewall

Sekcia: Hardware a Drivery 02.08.2005 | 12:59
Vlado   Návštevník
Potreboval by som poradit s nastavenim a instalaciou firewallu. Nemyslim tym len daky softwarovy ale firewall pre siet takych cca 25 PC. Aku distribuciu LInuxu je najlepsie zvolit a aka by mala byt hardwarova konfiguracia PC, ktore bude sluzit ako firewall?
    • Re: Firewall 02.08.2005 | 12:59
      jariq   Návštevník
      Musim rypnut do toho softveroveho firewallu.. ak nechces softverovy tak si kup rovno nejaky hardverovy od cisca, citaj jeho manual a nepotrebujes sa tu nic pytat :) Ak chces linuxovu masinu ako firewall pre siet tak to bude just softverove ci chces ci ne.. to je vsak VYHODA! OK dost rypania.. Distribucia vlastne akakolvek ktora ma jadro minimalne 2.4 a iptables.. (odporucam slackware) Budes sa musiet trosku ucit, ale da sa do toho lahko vbehnut.. za take 2 tyzdne budes guru.. Ak sa nechces ucit skus nieco ako smoothwall.org a mozes si veselo klikat lebo ma webove rozhranie :) A co sa hardveru tyka.. na 100mbit linke mi tri ucebne (cca 30 PC) zvladala P-133 so 64 MB RAM.. taku linku tam asi nemas takze v pohode akukolvek staru sunku..
    • Re: Firewall 02.08.2005 | 12:51
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to je jedno aka distribucia a staci priemerny alebo trocha slabsi pocitac. fw pouzit netfilter z kernelu, ktory sa konfiguruje pomocou iptables