Non-System disk a Fedora 11

Sekcia: Hardware a Drivery 05.05.2009 | 16:02
Avatar Matrus fedora  Používateľ
Neviem sa dockat Fedori 11 a tak som si nainstaloval nefinalnu verziu. Lenze nech akokolvek rozdelim disk na mojom notebooku, vyhodi mi to po ukonceni instalacie Non-System disk or disk error.
Kedze nemam instalacne DVD od visty co mam "zaplatenu" a musim nechat obnovovaci oddiel na disku, nemozem sformatovat cely disk. V tomto ale asi nebude chyba. Ine distribucie mi tam idu, ale po instalacii fedori musim disk obnovit, inac mi to robia aj ostatne distribucie. Prosim poradte. Viem ze to este nie je finalna distribucia, ale vyhovuje mi najviac a vo fedore 10 mi nefungovalo vsetko korektne.

Dakujem
rock'n'roll
    • Re: Non-System disk a Fedora 11 05.05.2009 | 20:07
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      A nenapadlo ťa tak náhodou, že to môže byť aj chyba Visty. (?!)

      Ešte otázka, či si si stiahol a inštaluješ aj najnovšie bity odtiaľto, lebo F11 beta už je stará.

      Documents and help: http://docs.fedoraproject.org/release-notes/f11preview/en-US/index.html
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 19:06
        Avatar Matrus fedora  Používateľ
        Mohla by to byt aj chyba visty, ale s par inymi distrami mi to fungovalo korektne. Aj fedora 10 sla nainstalovat, problem vsak bol s jej funkcnostou.
        Instalacku som stahoval priamo linkom z distrowatch a nie betu ale preview release.
        A hento si prestudujem, snad sa nieco dozviem.
        D.
        rock'n'roll
        • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 19:28
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Aký si mal problém s funkčnosťou Fedora 10, to by ma naozaj zaujímalo .
          Díki za tvoju odpoveď.
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 19:30
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Oprava.

            Samozrejme sme obidvaja mysleli F11 Preview.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 19:50
            matrus   Návštevník
            Neviem uz presne, ale zda sa mi ze najvacsi bol s X window. Padalo mi a samovolne menilo rozlisenie.
            A este co si pamatam tak mi nesiel scrool na touchpade, ale z toho som jelen, bo to mi neslo zatial pod ziadnym distrom (sem tam to slo ale to len niekedy a na kratke doby).
            • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 22:08
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Grafický chip je aký ?
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 22:57
                matrus   Návštevník
                intel gma 4500mhd
      • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 22:18
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Obávam sa, že bez korektného inštalačného DVD s Vistou veľa neurobíš.Domnievam sa, že Ti Vista pri security uzurpácii MBR niečo urobila s týmto sektorom. Potrebuješ nutne ten Win ?
        :-)

        A druhá možnosť je nainštalovať si na USB disk a púštať si Fedora z USB disku.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 23:05
          matrus   Návštevník
          Ten win tam mam kvoli tomu, ze sa bojim aby som nedoondal uplne cely disk. Sice mozno by stacilo len sformatovat cely disk a vytvorit nove oddiely, ale radsej tam hodim ine distro a ostane mi tam aj hento zlo.
          • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 23:16
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ja ti neviem, chlape ...
            Stano Hoferek tiež hovoril že vyskúšal všetko možné a funguje mu len Greenie ... :D

            Ja by som už Fedoru nemenil, Ty máš však právo vyskúšať všetko, ale aj tak by som nemenil. Bez zhadzovania ostatných distier, Fedora je na čele inovácií v Linuxe, nenájdeš také iné distro, ktoré Ti prinesie toľké potešenie, rozmazná Ťa tak, že zabudneš, že existujú aj staršie verzie Grub a potom vyzeráš ako puk pred ostatnými a keď chceš odpoveď na problém, tak Ti ho dá komunita skoro okamžite, a vôbec ....
            Ja by som nemenil, už nie.

            Hodne štastia s Linuxom.
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Non-System disk a Fedora 11 06.05.2009 | 23:56
              matrus   Návštevník
              vdaka. asi to predsa skusim znovu s tou desinou.