asi problem s TCP

Sekcia: Konfigurácia 06.05.2009 | 00:26
hurka   Návštevník
Caute chlopi

Mam takyto problem: Mam nainstalovany linux {Arch} a aj Windows {XP}, normalne dualboot, no. problem je v tom ze v linuxe mi nejdu stranky ako Youtube a facebook, pricom vo windowse (firefox) v pohode idu, .. na linuxe som ich skusal pod firefoxom aj operou a nejdu ani v jednom, vyzera to tak ze zacne nacitavat stranku a potom sa to nejako zasekne a uz sa nic nedeje ani sietovka neblika ... jednoduche stranky idu len tieto "zlozitejsie" nie

typujem to na nejake nevhodne (nevhodne pre mna a mojho ISP) nastavenie TCP v /proc/sys/net/ipv4, skusal som menit rozne nastavenia ale bez vysledku

ak ste sa uz s niecim podobnym stretli dajte vediet a ak tusite o co by asi mohlo ist tiez dajte vediet ... diky

ps: aby som nezabudol napr. linuxos.sk ide ale trva mu to trosku dlhsie ako na windowse, najskor nacita a zobrazi lavy panel a o nejaku chvylku (cca 1.5min) zvysok stranky
    • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 04:11
      Avatar vojto   Používateľ
      Mno osobne by som TCP typoval až niekde ku koncu. Skor by som sa pozrel na nastavenie aplikacii tipu flash a pod, ci pri ich aktivovani FF nahodou nezatuhne. Skus sledovat packety a zatazenie CPU v momente, kedy dojde k zaseknutiu. Pripadne zrusit spustanie embed. aplikacii z FF. Nie som na FF odbornik, takze neporadim ako.
    • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 11:04
      hurka   Návštevník
      No este som skusil nasledovne ... zobral som kompik do prace a pirpojil som ho tam na net, youtube aj focebook v pohode nabehli aj fungovali .... takze to zrejme vyzera predsalen na to tcp

      doma mi tieto stranky nejdu, neviem ci to nahodou nazavisi od velkosti paketou alebo od coho ... napriklad taky root.cz nabieha aj doma uuplne v pohodicke ...


      poradte kto viete co s tym mam robit .... keby mi to doma neslo ani vo windowse tak by som to zvalil na ISP ale v tom Win to ide a v linuxe to nie je celkom ok .... zaujima ma preco ..... ??? a myslim si ze to bude len nejakym nastavenim ....
      • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 13:27
        WlaSaTy   Návštevník
        Skus opisat typ pripojenia a hardware. Moze to byt aj nevhodnymi ovladacmi, nielen vypadavajucimi DNS servrami.
        • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 15:29
          hurka   Návštevník
          takze mam wifi pripojenie, doma lokalnu siet s jednym switchom normalka 100Mb AP je ovislink AP 56... neviem presne ale tam problem nebude ... a sietovka na NB je RTL-8169 realtek to proste musi ist ovladac ...

          nechytajte sa toho ze je to wifi propojenie(ak by to niekoho napadlo) pretoze vo windowse to ide takze to musi byt nejake nastavenie
          • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 16:14
            WlaSaTy   Návštevník
            Ta sietovka je na metaliku, takze problem s lacnym wifi adapterom mozeme vylucit. Skusil si skontrolovat DNS servre ktore obdrzis od poskytovatela? Oni ich obcas menia a tym padom moze nastat situacia ked obdrzis odpoved na prenos hostname na IP adresu o dost neskor, popripade niektore odpovede neobdrzis. Win zasiela poziadavky asynchronne, teda naraz na viacej DNS, Linux toto nezvykol a tak bol dost casto nachylny na podobne veci.

            A skus aj zistit stratovost konekcie ak by to bolo na urovni prenosovej linky pomocou ping alebo mtr.

            • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 16:30
              hurka   Návštevník
              ten ping pozriem ked dojdem ale okolo tych dns mi musis nieco viac popisat lebo velmi netusim co pozriet.... este takto ten AP ma v sebe nastaveny router a aj DHCP ale nie je tam nadefinovana ziadna gate ani dns, tieto veci si AP taha pomocou PPPoE (lebo takto je AP pripojeny na ISP) ale neviem zistit aky je napr. dns aktualne a tak podobne takze nieco malo prikazov by bodlo....
              • Re: asi problem s TCP 06.05.2009 | 22:01
                WlaSaTy   Návštevník
                DNS musis mat na strane operacneho systemu, teda na tom notebooku. Pozri ake je vo Windose a v Linuxe, a porovnaj to.

                na Windose sa to da pozriet niekde v klikani na sietovku, v Linuxe je to obvykle podobne.
              • Re: asi problem s TCP 07.05.2009 | 11:48
                MTU   Návštevník
                defaultna velkost MTU je 1500. Pri PPPoE je vsak maximalna mozna velkost nizsia a to 1492. Ak si odsnifujes sietovy traffic, mali by ti chodit ICMP spravy (nieco v zmysle fragmentation needed). Byt tebou tak skusim to MTU nastavit na tych 1492 pripadne nizsiu hodnotu.

                napriklad: ifconfig eth0 mtu 1492
                • Re: asi problem s TCP 07.05.2009 | 16:44
                  najsammudrejsi   Návštevník
                  ifconfig, no jasne...
                  • Re: asi problem s TCP 07.05.2009 | 16:58
                    MTU   Návštevník
                    cakal som kedy sa niekto ozve za ten ifconfig. Takze novy priklad: # ip link set eth0 mtu 1492
                    • Re: asi problem s TCP 07.05.2009 | 17:45
                      hurka   Návštevník
                      diky diky vyskusam
    • Re: asi problem s TCP 08.05.2009 | 13:55
      hurka   Návštevník
      Takze chlopi diky ... nakoniec to boli predsa len tie DNS dal som dns ktore ma nastveny AP podla PPPoE a vsetko frciiiiiiiiiiii ako ma :-)))

      Diky

      povazujte za vieriesene