swap particia

Sekcia: Ostatné 06.05.2009 | 17:55
Dragon   Návštevník
Zdravim,
mam jednu otazku: je mozne aby jednu swap particiu vyuzivali dve jadra linuxu? Pre spresnenie, ak by som chcel pouzivat dve rozne distra, na dvoch roznych particiach, je mozne aby bola obom Linuxom priradena ta ista particia pre swap? Ak by to bolo mozne, aky by bol rozdiel medzi jednou a dvomi, pre kazdy Linux zvlast?
    • Re: swap particia 06.05.2009 | 18:07
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      Pokiaľ viem, nemal by byť problém použiť jeden swap pre 2 distrá.

      Problém bude, keď bude PC hibernovať a uloží si data na swap.
      Keď potom nabootuješ druhé distro, tie data s najvyššnou pravdepodobnosťou pošaháš
      • Re: swap particia 06.05.2009 | 19:23
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        potom asi velkost swap oblasti ... kazdopadne vyskat a pochvalit sa s vysledkom
    • Re: swap particia 06.05.2009 | 22:04
      peto   Návštevník
      jediny problem je suspend to disk (hybernacia)
      Tu nesmies pouzit pri rovnakej swap partici

      inak je to OK..
    • Re: swap particia 06.05.2009 | 23:36
      Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
      kludne da sa to ale ako tu spominaju hybernaciu by som v ziadnom pripade nepouzival
      • Re: swap particia 09.05.2009 | 06:41
        mkub   Návštevník
        Linux podporuje SWAP particiu, ako aj SWAP subor, ale nepouzival by som hybernaciu, lebo pri hybernacii sa ukladaju udaje z RAM prave do SWAPu. Pre to by som nehybernoval druhy Linux, ked uz mas jeden hybernovany... Ale nechapem naco pouzivas dva linuxy... Podlaa mna by ti mal stacit jeden Ved je jedno jadro a vsetko okolo toho, si mozes stiahnut z netu... Skor by som pouzil dualboot pri Linux a inom OS...
        • Re: swap particia 09.05.2009 | 22:27
          Dragon   Návštevník
          Na Tvoju otazku mam jednoduchu odpoved - za prve, jednu distribuciu pouzivam ako stabilnu, zatial co druha je nieco ako "testovacia" - prosto skusam; za druhe, ak by cistou nahodou sa nieco pokazilo a z nejakych pricin by som nemohol pouzit jedno jadro, bez problemov si nabootujem druhe. Kazdy si povie, ze si mozem kedykolvek preinstalovat system, ale nie je to celkom tak (priklad: nie som dlhodobo doma, potrebujem pocitac a nemam cas venovat sa instalacii systemu, nastavovani a stahovani aplikacii, zvlast tazko sa toto vsetko robi, ak nie je k dispozicii stabilne a rychle internetove pripojenie. Dufam, ze som uspokojil tvoju zvedavost.
          • Re: swap particia 14.05.2009 | 06:39
            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
            skus virtualizovat ...