gnome-terminal, Backspace, ncurses

Sekcia: Konfigurácia 25.02.2006 | 06:15
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Zdravim Mam FC3, GNOME, gnome-terminal a nasledovny problem. Ako predvoleny encoding mi to hadze nejake current locale (ANSI....). A v tomto mi nejde sk klavesnica. Akonahle to zmenim na ISO8859-2 vsetko je ok. Lenze neda sa mi to nastavit ako predvolene. Ked zmenim nastavenie v xml fileoch v /home/koli tak sa nic nestane a ine gnome.xml configuracne subory som nikde nenasiel. Druhy problem je ze ked spustim aplikaciu pouzivajucu ncurses tak Backspace namiesto mazania nalavo od kurzoru vypise "^?", a neviem co s tym.
    • Re: gnome-terminal, Backspace, ncurses 25.02.2006 | 06:15
      Drom   Návštevník
      ad 1] Predpokladam, ze menis gconf nastaveni. Rucni editaci je nejlepe delat, kdyz jsi odhlaseny z gnome, protoze gconfd-2 udrzuje nektera (mozna vsechna???) nastaveni v pameti a pak je uklada zpet. Takze se odhlas, prihlas se z konzole, uprav a pak se zas prihlas do gnome, melo by to pomoct. Jinak takovej trik, kterej ale nemusi vzdy fungovat presne, je zabit za bahu gconfd-2 (bezici pod Tvym uzivatelem), on se zrestartuje a nacte konfiguraci znovu. Pokud editujes pres gconf-editor, konfigurace by se mela ihned projevit a i korektne ulozit do dalsiho prihlaseni (= neprepise se).