cron ? :-s

Sekcia: Programovanie 03.08.2005 | 19:05
Avatar mmp Debian, Sarge  Používateľ
ako nastavim v crone, aby sa mi kazde dve minutky spustal skript?
    • Re: cron ? :-s 03.08.2005 | 10:34
      frufru   Návštevník
      prikazom crontab -e sa dostenes do editacneho modu v nom pridas riadok */2 * * * * /cesta/príkaz ak sa chces dozvediet o crone a at viac (v sk) pozri http://www.strojsnv.sk/linux/tips/demon.htm
      • Re: Re: cron ? :-s 03.08.2005 | 19:05
        CyberBoB   Návštevník
        Iba doplnim, ze hore uvedeny priklad mu bude fungovat pot uzivatelom 'root'. Pokial to bude chciet nainstalovat pod inym, tak dany uzivatel musi byt definovany v crontab.allow ...
        • Re: cron ? :-s 14.02.2007 | 11:04
          Riki   Návštevník
          viem ze sa to tu uz viac krat preberalo, ale aj tak mi to nejde. dal som do crontabu
          */1 * * * * ./home/peter/skuska
          chcem aby mi to spustalo skript napr. skuska kazdu minutu,ale nespusti to ani raz
          v com moze byt problem,alebo som to zle napisal?
          • Re: cron ? :-s 14.02.2007 | 12:02
            Riki   Návštevník
            oprava mam to tam takto

            */1 * * * * /home/peter/./skuska

            a nic sa nedeje
            • Re: cron ? :-s 14.02.2007 | 13:31
              WlaSaTy   Návštevník
              a je ta skuska spustitelna?
              chmod +x ~peter/skuska

              popripade, koho je to cron, petrov alebo rootov? ak rootov tak musi byt pred nazvom skriptu aj uzivatel pod ktorym to ma bezat ... teda pokial mas cron novsi cca 10 rokov ...
              • Re: cron ? :-s 14.02.2007 | 14:34
                Riki   Návštevník
                je to spuustitelne. ked to skusam rucne,tak to ide,ale akonahle to chcem cez cron tak uz nie a je to rootov cron,ale ja to spustam tiez v roote a nejde to
                • Re: cron ? :-s 14.02.2007 | 17:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no tak to budes musiet zmenit zaznam v krone pretoze uzivatel /home/peter/skuska z najvecsiou pravdepodobnostou neexistuje. dalsia vec je ze sa asi aj nastartuje ale nic nespravi pretoze nemas korektne nastavene cesty na prikazy v skripte skuska.
                  • Re: cron ? :-s 15.02.2007 | 09:51
                    Riki   Návštevník
                    Existuje a aj prebehne ten skript som zistil,ale on bezi asi v inom shelli a zobrazovanie do konzoly nefunguje. Vytvoria sa subory,spravi sa skoro vsetko,len ten vypis vysledku sa neurobi.ked to spusti manualne,,tak to ide,,ale cron nezobrazi napr.vypis cez cat,alebo echo a podobne.neviem preco.asi tym shellom
                    • Re: cron ? :-s 15.02.2007 | 11:33
                      WlaSaTy   Návštevník
                      cron nezobrazuje do konzoly, predsa len nema do akej. vystup z procesov (standardny a chybovy) chodi postov pokial si to nepresmerujes do suboru.

                      a ak nemas definovany shell v skripte, tak smolka. pouzije sa standardny shell.

                      takze si daj do skriptu ako prvy riadok:
                      #!/bin/bash
                      pokial pouzivas bash, vtedy sa ti nakopne skript v shelli ktory si mu zadefinoval.
      • Re: cron ? :-s 16.03.2007 | 09:20
        Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
        1. ma adresar, v ktorom je script priznak "x" pre skupinu OSTATNI (spustitelny) ?? ( zdoraznujem adresar !!!)

        2. * * * * * /[cesta]/[script] 2>&1 > /tmp/moj.log

        3. skotroluj si SYSLOG a MESSAGES file (logovacie subpry) , co ti tam CRON pise
    • Re: cron ? :-s 15.03.2007 | 22:53
      Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
      Mam podobny problem...
      Vlozil som do rootovho crontabu riadok: * * * * * matrixx /home/matrixx/skuska/script.
      ulozil som. vypisalo sa: crontab: installing new crontab.
      Myslel som ze je vsetko OK, ale nezavrel som konzolu, a kazdu minutu mi tam vybehne hlaska ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 5014, errno = 0 (cislo za pid = je vzdy ine) a skript sa nevykona.
      co s tym mam spravit?
      • Re: cron ? :-s 15.03.2007 | 23:51
        WlaSaTy   Návštevník
        hm, cron mas aky a je spustaci bit nastaveny pre ten skript?

        mimochodom, ked chces pouzivat svoj kron tak pouzivat svoj kton a tieto uzivatelske veci nepchaj do krona pre roota. preklep je svina, kto zazil ten uz vie.
        • Re: cron ? :-s 16.03.2007 | 23:47
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          cron neviem aky mam. kde to zistim?
          spustaci bit? mam tam nastavene prava -rwxrwxr-x, ak si myslel to.
          ak svoj cron, tak svoj... skusim.
    • Re: cron ? :-s 16.03.2007 | 16:41
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Su dve moznosti bud ako user si vytvoris crontab, logni sa ako user a daj crontab -e, alebo vytvor si subor s obsahom

      /home/niekde/mojscript je cesta ku tvojmu scriptu

      */2 * * * * root /home/niekde/mojscript

      a nakopiruj ho do /etc/cron.d

      prava na subor daj root:root -rw-r--r--

      a mas to :))
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))