video

Sekcia: Ostatné 13.05.2009 | 17:55
Dragon   Návštevník
Ahojte, mam jeden problem, s kt si neviem rady. Nemam ani ponatie coho by sa to mohlo tykat, preto by som poprosil, ak niekto vie, aby mi pomohol. Mam dva subory vo formate .avi. Oba maju trocha vacsie rozlisenie ako byva zvykom, a to 1600x1200 bodov. Su to kratke videa (44 a 20 sec.), vdaka vysokej kvalite zaberaju vela MB (okolo 550 a 1200 MB). Nejdu mi vsak prehrat. Pri prehravaci Kaffeine mi spadne aplikacia a pri prehravani v prehravaci Totem sa stane takato vec: okamih sa nic nedeje, potom sa na obrazovke objavi farebne rusenie, obrazovka scernie, po par sekundach sa objavi prihlasovacia obrazovka. Po prihlaseni je system v stave, akoby som pocitac restartoval. Na OS Win XP sa tieto videa daju prehrat bez problemov.
Co sa tyka mojej distribucie, mam Ubuntu 9.04, graficka karta Intel X3100.
    • Re: video 14.05.2009 | 01:17
      Avatar peter s.   Používateľ
      Skúšal si mplayer? najlepšie bez GUI. A najlepšie to spúštať z príkazoveho riadka a ked to nepôjde preštudovať výpisy, možno tam nájdeš dačo užitočné...

      Problém môže byť v driveri, pod linuxom môže dávaž tvoja gr. karta menší výkon.

      ako workaround by som ti navrhoval avidemux a prekonvertovať to na menšie rozlíšenie - teda ak to má pre teba zmysel....
    • Re: video 14.05.2009 | 06:22
      martin   Návštevník
      skus len tak pre srandu XBMC media player... netvrdim ze ti pojde, ale mna dost prekvapil s moznostami ,tak mozna ze pojde;)(doposial som si bol na 100 s mplayer-om)