Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow

Sekcia: Hardware a Drivery 15.05.2009 | 03:33
Milan_MY   Návštevník
Dobry vecer,
prosim vas, existuje ubuntovska alternativa k ovladacu na procesor AMD Sempron Mobile,ktory vo Windowse automaticky podtaktuje procesor pri necinnosti z napr.2 GHz na 1,6, pripadne az na 800 MHz? a tym setri spotrebu aj bateriu...
Vo Win sa to vola AMD PoweNow. pretoze trapi ma to,ze takto ide v Ubuntu procesor stale na plne gule a dokonca nonstop je vytazeny asi na 11%. aj pri necinnosti. moze to robit zapnuty Compiz?
ak viete o niecom,budem poteseny.
Dakujem za odpovede
    • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 03:35
      Milan_MY   Návštevník
      prepacte, zabudol som dodat, ze pouzivam Ubuntu 9.04 - 64 bitovy.
      dakujem
    • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 08:54
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      PowerNow je tiež v ubuntu spustené ako služba. Určite ide naplno? Dajte si do panelu aplet frekvencie cpu. Ja mám tam dva na každé jadro. Možem povedať že 9.0.4 sa v spotrebe úplne vydarila. Vetráčik sa mi spúšťa minimálne. Väčšinou mám podtaktované jadrá len na 42 percent (mobilný athlon). Čo sa týka záťaže môžu byť spustené nejaké služby napríklad tracker, ja to mám vypnuté.
      • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 13:11
        Milan_MY   Návštevník
        podarilo sa, dakujem pekne, len to musim stale si nastavovat rucne,vsak? Neda sa,ze ked to procesor potrebuje,tak si zvysi frekvenciu...inak sa mi to paci.

        Len ten procesor co som zistil, vytazuje gnome-system-monitor a nie tracker,takze ten asi musim nechat zapnuty?
        • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 16:16
          qw11   Návštevník
          Automaticky by si malo riadit frekvenciu procesora ked si nastavis v tom aplete na ondemand.
          • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 17:37
            Milan_MY   Návštevník
            super, vsetko funguje. dakujem vam za rady, vyriesene.
            • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 20:12
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              po zapnuti si nemal automaticky nastavene ONDEMAND ?? lebo to je bezne spravanie
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Driver pre AMD Mobile procesor - PowerNow 15.05.2009 | 22:47
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                V 9.04 je to dajake posahane. mne napriklad pri spustani asi 20s drzi nastavenie na performance a az potom sa nastavi ondemand. Asi kvoli rychlejsiemu startu. Tak tiez je nastavene velmi vysoke zatazenie pre prepnutie z min. frekvencie na vyssiu. U mna ani instalacia aktualizacii nezdvihne frekvenciu pokial sa jeden balik neinstaluje dlhsie ako asi 5s. Pri mensich balikoch sa drzi na 800MHz.