Problemy z hibernaciou

Sekcia: Konfigurácia 15.05.2009 | 23:32
Peter2   Návštevník
Caute. Na Ubuntu 8.10 mi ako tak funguje uspanie do RAM ale s hibernaciou mam stale problemy, po jej spusteni mi vypise "Not enough free memory" a opät mi zapne system. Je naozaj pre 1 GB RAM 1.5 GB Swap malo? Pre istotu prikladam vypis z /var/log/messages. Ja sa tam v tom velmi neorientujem :-) takze ak by v tom niekto videl chybu, tak by som poprosil ci by mi ju neobjasnil.

    • Re: Problemy z hibernaciou 15.05.2009 | 23:36
      Peter2   Návštevník
      Tak tu je link na vypis.
      • Re: Problemy z hibernaciou 15.05.2009 | 23:42
        Peter2   Návštevník
        Este dodam, ze probleny su len ked tuto operaciu robim z plne beziaceho systemu, ked som odhlaseny (cize som len na prihlasovacej obrazovke) tak odtial hibernacia ide v pohode.
        • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 11:18
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Ked mas ten plne beziaci system. Kolko ramky a kolko swapu je pouziteho? :-)
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 12:10
            Peter2   Návštevník
            RAM cca 550-650 MB, lebo beziace programy som vypol, a v swape nie je toho vela cca 20 MB. Niekedy maximalne 100MB.
            • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 19:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Ako mas prosim ta definovanu hibernacnu particiu?
              • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 20:06
                Peter2   Návštevník
                Nie som isty ci som pochopil tvoju otazku. Zatial ti mozem odpovedat len tolko ze je to odiel sda2 - swap. Na sda1 je / a na sda3 mam /home.
              • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 20:07
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                to sa da ako zistit a kde ??
                sice nemam tie problemy ale zaujimalo by ma to
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 20:31
                  WlaSaTy   Návštevník
                  je to volba resume pri zavadzani jadra a ta poukazuje na vytvoreny oddiel ktory sa nepouziva ako swap ale sluzi na hibernaciu. ak taketo nieco nie je, tak by logicky mala nastat horeuvedena chyba.

                  PS.: obvykle by sa to malo naklikat pri instalacii.
                  • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 20:57
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    ja som nikdy nic podobne neklikal a ani som nikdy nezavadzal jadro, da sa to nejako dodatocne zistit a zmenit ??

                    robi sa to v nejakom konfiguraku ??
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 21:38
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ty si nikdy nezavadzal jadru? Prestan uz hulit.
                      • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 22:03
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        neviem preco na mna utocis ??
                        ale ja som nikdy nic podobne nerobil, to ze sa to nespravilo samo nevravim

                        to s tim tvojim jadrU je snad preklep
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 22:07
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          este dodam ze urazat vies ale na moju otazku si stale neodpovedal
                          (tu ako to zistit/zmenit)
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 22:17
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Pises ze si nikdy nezavadzal jadro, teda si nikdy nestartoval Operacny System. Vies co to znamena? Asi pokus o vytacku.

                            maj sa.
                            • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 22:25
                              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                              asi si neuvedomujes ze nie vsetci rozumeju terminologii, pre mna zavadzanie ci kompilovanie jadra ci ja neviem este co je rovnaka spanielska dedina

                              uplne stacilo povedat ze jadro zavadzam kazdy den (sece nevedomky)
                              vobec som nikoho nechcel vytocit a ani nikdy nechcem ale nie vzdy rozumien vsetkemu co pises (teda aj iny prispievatelia na vyssej nez mojej urovni - a ta nie je velmi vysoka)

                              som bezny uzivatel ktory ma akurat zalubu v IT a mam aj mnoho iny veci na studovanie do skoly a zdaleka nie som taky "fanatik" (v dobrom) ako ty
                              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                              • Re: Problemy z hibernaciou 16.05.2009 | 22:45
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Poznam vela ludi ktory musia pouzivat vyrazy o ktorych nevedia co znamenaju.
                              • Štúdium (hibernacie) 16.05.2009 | 23:06
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."