Huste.sk

Sekcia: Ostatné 16.05.2009 | 23:08
Avatar martin knocik   Používateľ
Chcel by sompozerať huste.sk Ale nejde mi to zobraziť. Používam OpenSUSE 11.1 a Mozilu Firefox 3. Prosím vás ako by sa dalo pozerať huste.sk. Na tomto fore som aj našiel, ale tykalo sa to tuším STV. Ďakujem za pomoc.
    • Re: Huste.sk 16.05.2009 | 23:31
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Potrebuješ si stiahnúť a nainštalovať do openSuSe súbor .rpm s názvom:
      Adobe Flash player (Adobe Flash Player version 10.0.22.87
      Linux | 3.9 MB).
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Huste.sk 17.05.2009 | 09:14
        Avatar martin knocik   Používateľ
        Vyskúšal som to nainštalovať. Stále to nefunguje. Napríklad youtube mi funguje. Takže asi vo flashi to nebolo. Funguje vám to huste.sk niekomu v Linuxe ?
        • Re: Huste.sk 17.05.2009 | 10:22
          memo   Návštevník
          Ano funguje. Flash mam zo stranky Adobe (nie rpm)
          http://get.adobe.com/flashplayer/thankyou/?installer=Flash_Player_10_for_Linux_(.tar.gz)

          firefox mam taktiez zo stranky Mozilla.sk:
          http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0.10&os=linux&lang=sk

          Nerobil som ziadne specialne nastavenia:
          - rozbalil som si niekde Firefox
          - rozbalil som Flash install
          -nainstaloval flash ako normalny iser do domovskeho priecinka prikazom "sh flashplayer-installer"
          -isiel som do adresara kde je rozbaleny firefox a spustil ho pomocou prikazu "./firefox"

          To je vsetko co som urobil a ide to OK.
          • Re: Huste.sk 17.05.2009 | 13:45
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            mne to ide aj s repozitarovymi (medibuntu) verziami flashu a firefoxu (aj opery)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Huste.sk 18.05.2009 | 00:37
          l_barbarossa   Návštevník
          mas nainstalovane aj nejake ine baliky obsahujuce zhluk pismen flash? napr. gplflash? lebo gplflash ti sice obsluzi youtube, ale huste nemusi. v tom pripade odfajc jeden nedorobok a adobacky flash (druhy nedorobok) by uz mohol fungovat.
    • Repo openSUSE 17.05.2009 | 17:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Mimochodom, nepochybujem o tom, že to má openSUSE vo svojich repozitároch, odkiaľ si to nainštaluješ tiež.cez yast.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Repo openSUSE 17.05.2009 | 21:16
        Avatar martin knocik   Používateľ
        Je to v OpenSUSE repozitároch, skusil som to nainštalovať aj ztadial aj aktualizovať Firefox, stále mi huste.sk nejde prehráť a stále mi vypisuje to isté "Problém spojenia. Pri prenose nastali technické problémy. O pár sekúnd sa pokúsip pripojiť znova." V tom istom čase som povedal aj kamaratovii aby vyskušal si pustuť huste.sk jemu to vo windowse išlo. Takže problém je asi niekde inde.
        • Re: Repo openSUSE 17.05.2009 | 21:27
          123   Návštevník
          toto nema nic spolocne s nefungujucim flash pluginom ... postupy pri rieseni problemov:
          1)identifikuj
          2)analyzuj
          3)ries
          a nie stylom ze napises ze neide, nenapises priznaky, clovek si mysli, ze ti nejde flash plugin, ktory ti ocividne ide, ked dostavas hentu spravu na huste a zbytocne sa tu zasiera forum radami, ktore nevedu nikam...ocekuj si pripojenie, skus youtube ci ti ide video atd a potom sem napis
          btw. sem tam tu spravu dostavam aj ja, parkrat refresnem a vzdy mi to zacne prehravat
          • Re: Repo openSUSE 17.05.2009 | 21:42
            Avatar martin knocik   Používateľ
            Napriklad youtube,ceknito mi ide.Ale napriklad Keď som skusil huste.sk spustiť v Konquerori, písalo mi to stále že treba si siahnuť adobe flashplugin, ktory som mal v tom čase už stiahnuty. Čo sa tyka tej spravy, ja sa tam skušam dostať už celý víkend, mojim kamarátom to ide v pohode preto som si myslel že je chyba asi v Linuxe. Ako si možem očekovať pripojenie ? Mam ADSL od T-Comu .
    • Re: Huste.sk 18.05.2009 | 22:02
      peto   Návštevník
      ako ides na huste- rano som skusal OpenSUse11.1 Firefox 3.0.10
      a ide uplne vb pohode - pokial nemas NoScriptom zablokvane JavaScripty...
      • Re: Huste.sk 19.05.2009 | 09:24
        Avatar martin knocik   Používateľ
        Huste mi už funguje. problém je vyriešený. Po 3 dnoch sa mi podarilo pripojiť. Ďakujem.
        • Re: Huste.sk 19.05.2009 | 10:00
          martin   Návštevník
          fajn by bolo povedat aj ako sa to podarilo ...