bootovanie z usb

Sekcia: Ostatné 17.05.2009 | 10:13
Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
Cawte :-)
Mam taky problem, moja maticna nepodporuje bootovanie z USB, ale bootovat z CD mozem. Preto sa vas pýtam ci neviete o nejakom spolahlivom zavadzaci ktory by sa nabootoval z cd a potom by som pomocou neho bootoval z usb. Na google som uz hladal a nasiel som vseliake zavadzace ale nie take co by sa dali nabootovat z cd. Mozno som zle haladal, ale aj tak vas prosim ci by ste tu nehodili nejaky ten link na nejake to boot cd alebo aj disketu.

btw: USB je funkcne a bootovatelne
    • Re: bootovanie z usb 17.05.2009 | 13:56
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      je to vobec mozne ked to nepodporuje maticna aby povedzem GRUB (ci iny zavadzac) hladal boot sektor na USB ??

      ja neviem ja sa pytam

      som myslel (teda myslim) ze usb v tychto pripadoch rozoznava az system

      nebolo by riesenim bootovat z CD a zmeny ukladat na USB ?? (respektive preco potrebujes bootovat z USB ??)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: bootovanie z usb 17.05.2009 | 15:34
        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
        no ja neviem mozno ta moja maticna to bootovaie z usb aj podporuje ale nijako sa mi to nedari rozbehat, v biose mam sice moznost bootovania z usb ale vobec to nefunguje skusal som uz vselico a nic, momentalne to bootujem tak ze mam naistalovany OS selector pretoze na tom pc je win xp a os selector mi to nabootuje bez problemov ale ja by som potreboval zavadzac ktory by bol na boot cd z ktoreho by som rozbehal to usb, proste aby v tom pc neboli ziadne zavadzace ani nic ine iba cisto win xp a aby ja som mohol bez problemov rozbehat linux z usb, nepitajte sa ma preco tam nenainstalujem rovno linux lebo to pc neje moje ale bratove na svojom pc mam linux
        • Re: bootovanie z usb 17.05.2009 | 15:35
          Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
          inac na tom usb je ubuntu ako live cd
    • Re: bootovanie z usb 17.05.2009 | 18:44
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      Rieši to táto správička.
      Označ potom tému ako vyriešenú.
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: bootovanie z usb 17.05.2009 | 20:23
        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
        Ahoj :-)
        Presne taky boot manager som hladal, ale je tu problem. Ja som si ho stiahol a vytvori som si pre zaciatok boot disketu. Nabootoval som ju a vybral som moznost USB. Potom mi vyhodilo Loading USB driver a pri tom to aj zamrzlo to iste mi spravilo aj pri boot z cd tak neviem skusim sa stym pohrat a uvidim. Tuto tem davam ako vyriesenu.