skywaker

Sekcia: Konfigurácia 18.05.2009 | 23:33
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Prosim, poradte ako skompilovat funkcne jadro.. Niekedy nebol pre mna problem ale uz dlhsiu dobu som kernel nekompiloval a pozabudol som.. po restarte mi ukaze tento screen (prikladam)
distribucia CRUX.


tu je shot:
http://img216.imageshack.us/my.php?image=18052009q.jpg


a este dodam

grub
(hd0,4)/boot/vmlinuz root=/dev/sda5 ro


prosim surne!!! vopred dakujem
    • Re: skywaker 18.05.2009 | 23:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Obvykle sa to riesi tak ze zoberies jadro ktore aktualne pouzivas, k nemu zoberies zdrojaky a postupne uberas. Aspon zozaciatku, kym sa naucis ze co je co. Teda ak mas na to dovod.

      Inak, pridaj si tam aj podporu tvojho radicu.
      • Re: skywaker 18.05.2009 | 23:44
        Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
        čau.. jadro je priamo kompilovane cez


        make menuconfig
        make all
        make modules_install
        cp arch/i386/....../bzimage /boot/vmlinuz
        cp System... /boot

        a to jadro sa rozpakovalo samo v CRUXOVI nieco ako stage v gentoo ked mas vsetko pripravene na kompilaciu jedine co som povolil par veci ako zvuk, firewire..
        • Re: skywaker 18.05.2009 | 23:47
          Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
          este dodam ze podporu EXT3 nemam ako modul ale priamo v jadre a mam aj povoleny initramfs ale ho nevyuzivam
          • Re: skywaker 19.05.2009 | 00:03
            123   Návštevník
            v prvom rade, ako spomina vlasaty, odporucam skontrolovat v configu, ci mas vstavanu podporu pre radic(ATA/IDE/MFM/RLL - hladaj tieto riadky). teda bud prislusnym zaznamom pridelis hodnotu 'y' , ak ich mas ako moduly ('m'), tak bude potrebne vytvorit initrd image (sudo mkinitrd ..... ), je na tebe, ako budes postupovat
            • Re: skywaker 19.05.2009 | 00:10
              WlaSaTy   Návštevník
              Ono je ovela jednoduchsie nastartvat funkcne jadro a skontrolovat jeho konfig s tym co ostalo vyhadzane ako tvar v puberte.
              cat /proc/config.gz | gzip -d > whatewer-config
              diff  whatewer-config /usr/src/linux/.config
              
          • Re: skywaker 19.05.2009 | 00:05
            WlaSaTy   Návštevník
            Bud si pouzil ine jadro ako si mal, alebo si zrusil podporu radica na ktorom mas zaveseny disk.
            • Re: skywaker 19.05.2009 | 00:16
              skywaker   Návštevník
              uz tomu chapem
              ale aj tak to nejde..

              ked dam drajvre radicov ako M tak potom musim urobit iniramfs ale ako ich dam do jadra tak nemusim.. ok ale aj tak to nejde idem este raz prekompilovat. hej a este jadro je 2.6.27 takze by malo mi najst moj radic na doske teda mam sata disk
              • Re: skywaker 19.05.2009 | 01:04
                WlaSaTy   Návštevník
                Pokial zacnes pripravu na preklad jadra, tak sa najprv vyextrahuje konfig z aktualne nastartovaneho jadra a ten konfig sa pokis sam aplikovat na nove jadro. Takze ano, pokial mas distribucne jadro pouzivajuce initrd, tak je velka pravdepodobnost ze v tom budes musiet pokracovat az pokial si nezostavis vlastne minimalisticke jadro.

                Takze sa hraj az pokial neobjavis vsetky potrebne volby bez ktorych to nepojde tak ako by si to chcel zmenit.