router a usb adsl

Sekcia: Hardware a Drivery 22.05.2009 | 21:00
rici   Návštevník
zdravim,

je nejak mozne zapojit microcom AD2622 do asus wl-500g

dakujem

r
    • Re: router a usb adsl 22.05.2009 | 21:23
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Nie nie je to možne..
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: router a usb adsl 22.05.2009 | 21:37
        rici   Návštevník
        hmm...
        ani s nejakym z mnohych custom fw + postup ako sprevadzkovat tento "uzasny" modem pod linuxom?
        • Re: router a usb adsl 22.05.2009 | 22:34
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Kedysi som tiež mal tento modem a tiež mam kamarata v t-come čo ma znalosti aj s linuxov a jedina rada čo mi dal: "zožen si router a maš pokoj.."
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: router a usb adsl 23.05.2009 | 00:57
            rici   Návštevník
            jj, viem ze IT-ak od fachu sa nesere a zrovna siahne po adsl s eth ale ja som prisiel po dlhej dobe domov a tu to vypada trosku "konzervativnejsie" tzn, 2622 funguje a preto bude st. quo...
            wl500 som si doniesol z prace, bo na ntb mi nefunguje sietovka a preto potrebujem wifi...
            ono, z home pc sa stal router (2622 > home pc > wl500), len som myslel, ze usetrim domacnosti nejaky ten kW energie...
            stejne som presvedceny, ze sa to da, bohuzial nemam cas hrabat sa v systeme toho maleho zmrda a presviedcat ho zeby schrustal toten genitalny modem :(
            • Re: router a usb adsl 23.05.2009 | 01:28
              Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
              jasne ze sa to da. len ti to (velmi pravdepodobne) nestoji za tych 10€ za iny modem
              Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: router a usb adsl 23.05.2009 | 14:05
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ak to vies rozbehat v GNU/Linuxe, tak to pravdepodobne rozbehas aj na tom Asuse.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: router a usb adsl 23.05.2009 | 15:02
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      sak t-com ponuka (mozno iba ponukal) ethernetovy modem za par korun (teda eur), nebolo by to najlepsie riesenie ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: router a usb adsl 27.05.2009 | 23:24
        rici   Návštevník
        no, zistil som, ze to je mozne len ciste teoreticky (custom fw etc..) pac i keby asus umoznoval wan cez usb a mal by modul (br2684) pre dany modem, nemoze nahrat fw do modemu (cca 500kB) bo v tom asuse neni miesto pre tolky subor. za predpokladu, ze som spravne pochopil nutnost nahrat fw do modemu pri kazdej inicializacii.

        to Branislav Poldauf: viazanost 24 mesiacov (a podobne) URCITE neni lepsie riesenie... ale kukal som sa po nete a da sa tam zohnat adsl s eth od rozumnych par stoviek