instalacia susse

Sekcia: Ostatné 23.05.2009 | 00:16
miskaa   Návštevník
chcem sa opýtať ako mám nainštalovať susse 8.1 ..disk mam uz rozdeleny ten novo vytvoreny je linux swap a pise mi ze neaktivny...ako to mam instalovat?vopred dakuejm za radu
    • Re: instalacia susse 23.05.2009 | 00:20
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      a dôvod prečo chceš inštalovať niečo po zaruke nam prezradiš? To je už hodne rokov čo bola tato verzia aktualna....
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 00:22
        miskaaa   Návštevník
        taka sa mi dostala do ruk ze suse linux 8.1 CZ na rocnikovu pracu z informatiky to potrebujem
        • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 00:27
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          čo to maš za pocitač.. cpu,hdd a ako to maš rozdelene? Či tam maš windows a pod.
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 00:31
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            Nastaviť si v biose, aby sa spušťala cd mechanika, si vieš urobiť.., suse aj 8.1 ma spustenie v live režime to znamena že sa ti spusti system bez toho aby sa musel inštalovať..
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 00:31
            miskaaa   Návštevník
            mam notebook dell vostro 1510..a mam tam windows ktory normlne pouzivam len teraz by sa mi zisiel aj ten linux
            • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 00:41
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              Maš možnosť stiahnuť si množstvo novšich verzii linuxu, ntb na to parametre ma.., tak tam škoda davať suse8.1. No ale ak inak nedaš, ako si na tom s tym bootovanim? HDD maš 160GB, neviem ako maš čo rozdelene, linux vyžaduje cca 10 GB a swap podla RAM-ky (1,5 nasobok) cca 2 GB. Ta čast, kde je (budeš mat) ma system ext (neviem ako je to s podporou 2 alebo 3) a je označena lomitkom (/) .
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 05:35
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                tak tak

                pripajam sa k novsiemu distru. stiahnutie je tu: http://software.opensuse.org/
              • Re: instalacia suse 23.05.2009 | 11:23
                Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                suse 8.1 live sa nedalo nainstalovat tak, ako sme bezne zvyknuti.

                potrebovalo to len 100 MB na beznej FAT (mozno aj NTFS a extX) particii, kam si to ulozilo nejake data a cely beh bol len z CD. teda nieco ako live cd s potrebou HDD.

                priklanam sa k novemu opensuse ci niektorej "konkurencii". predsa len pracovat cisto v live cd je otrava a distro z 2002/3 mozno na tom notebooku korektne ani nespustis, pripadne ani zdaleka nepojdu vsetky komponenty.
                http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"