mysql

Sekcia: Konfigurácia 27.05.2009 | 00:35
Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
Ahoj, viem, ze o danom problem sa tu uz popislao kopec ale nepozem si pomoct s mysql. Problem je nasledovny: nemozem sa prihlasit do mysql ako root pod userom sa tam bezproblemov dostanem a pokusal som sa zmenit heslo na roota cez usera skusal so to cez prikaz
mysql> UPDATE user SET Password=PASSWORD('moje_heslo') WHERE user='root';
nasledne mi vypise danu hlasku
ERROR 1046 (3D000): No database selected
Vie mi niekto poradit co to ma stym spolocne???

    • Re: mysql 27.05.2009 | 01:00
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ak ma ten uzivatel na take veci pravo, tak este musis nastavit databazu, teda:
      use mysql;
      Ale asi nebude mat. V tom pripade mozes napriklad vypnut servis mysql, spustit demona s parametrom:
      mysqld --skip-grant-tables
      A potom urobit ten postup, co si pisal vyssie. Demona znova vypnut a spustit nazad normalne servis.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: mysql 27.05.2009 | 01:05
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      mysql> USE mysql;
      
      mysql> SELECT User,Password FROM user;
      
      +------------------+-------------------------------------------+
      | User             | Password                                  |
      +------------------+-------------------------------------------+
      | root             | *aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa | 
      +------------------+-------------------------------------------+
      5 rows in set (0.01 sec)
      
      mysql> UPDATE user SET Password=PASSWORD("123456") WHERE User='root';
      
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: mysql 27.05.2009 | 01:06
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Tym chcel basnik povedat, ze pozor na to ze si nemal vybranu ziadnu databazu a pozor na CaSE SenSITIve / case sensitive
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: mysql 27.05.2009 | 12:53
          Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
          pani dakujem za rady ale nepomohlo mi to. zato som sa naucil nove veci co sa mi budu hodit. Nakoniec som to vyriesl odinstalciou vsetkych balikov mysql a zapati novou instalaciou. Nebol v tom problem nakolko to cele bolo este hole. Ale vdaka za rady.