LinuxFest 6 sa blíži

Sekcia: Komunita 29.05.2009 | 02:57
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Dňa 21.6.2009 sa uskutoční v DK Dúbravka 6. Linuxfest.

Program tejto akcie sme sa rozhodli trochu zmeniť. Doobeda približne do 13:00 bude prednáškový blok s oblasti desktop aj server. Presnejší zoznam prednášok nájdete na linuxfest.sk Poobede budú nasledovať dva nezávislé bloky s workshopom.
Poobede je tiež urečené na dizkutovanie a výmenu informácii medzi prednášajúcimi a poslucháčmi z doobednajšej časti.
Prebiehať bude aj installfest.

Prednášky sú pomerne presne určené. Avšak zaujmalo by ma koľko času chcete venovať ktorej téme - či už doobeda alebo poobede. A čo vás z daných tém najviac zaujma a čo by ste chceli počuť.

tomolc
(spoluorganizátor)
tomolc
    • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 15:32
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslim, ze by bolo dobre spomenut nieco o programe pre zaciatocnikov. teda co a kde tam mozu najst uplny zaciatocnici v pouzivani OSS
      • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 15:40
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        vsak hadam sa zorientujes a najdes to
        • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 15:51
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ja ano :)

          totiz na minulom linuxfeste sa hovorilo nieco o tom, ze by sa urobilo nieco pre uplnych zaciatocnikov. nieco typu uplny uvod
    • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 16:28
      WlaSaTy   Návštevník
      Vyborne,
      rad by som sa pozrel na "workshop: Freemap.sk ", zaujimalo by ma akym sposobom sa daju integrovat mapy z daneho portalu do sucasnych klientov schopnych prace s openstreetmap.org . Teda kompatibilita a diferencie.

      Ide mi aj o to, ze nie kazdy pouziva na cesty notebook a portal FreeMap.sk ma jednu obrovsku turisticku vyhodu. Tou je podobnost s beznou mapou, nechybaju vrstevnice a znacenie teremu (luky, lesy,..).
      • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 21:43
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        bude sa aj ukazovať ako to všetko rozchodiť na mobile s GPS alebo za pomoci GPS bluetooth logera.

        tomolc
        tomolc
        • Re: LinuxFest 6 sa blíži 30.05.2009 | 17:53
          WlaSaTy   Návštevník
          D'
          i ked ja osobne nemam mobil s GPS ale PDA, ma to lepsi display :-)
          • Re: LinuxFest 6 sa blíži 31.05.2009 | 15:25
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            mobil s GPS netreba. stačí bluetooth GPS modul za 500SKK a truckbady java aplikáciu a je hotovo - všetko bude prezentovať Michal Pálenék na workshope.

            tomolc
            tomolc
            • Re: LinuxFest 6 sa blíži 31.05.2009 | 15:30
              WlaSaTy   Návštevník
              No, tak javu som v zivote neskusal na maemo. Vyber inych aplikacii nebude?
    • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 18:35
      qw11   Návštevník
      Bude niekde na nete aj video zaznam, pripadne bude live prenos z prednasok? Niektori co su dalej by to uvitali.
      • Re: LinuxFest 6 sa blíži 29.05.2009 | 22:21
        Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
        no dufam ze bude popripade zoberiem moju starucicku videokameru :)