Ubuntu siet

Sekcia: Konfigurácia 29.05.2009 | 12:34
Rison   Návštevník
Zdravim, nainstaloval som Ubuntu 9.04 cez wubi. Mam pci sietovu kartu a 2 sietovky na doske. PCI sietovka je eth0, sietovky na doske eth1 a eth2. Nechcel sa mi napojit internet, pokym som neodstranil eth2 v paneli sietovych pripojrni co je vpravo hore v Ubuntu. Na eth2 mam napojeny dcerin pocitac, je tam pevna IP 192.168.0.1. Prosim poradte mi ako dam spet eth2 do toho zoznamu sietovych pripojeni, aby sa mohla aj dcera napojit na internet. Kedysi mi to chodilo cez firestarter, ten robi aj NAT, ale teraz sa mi nenapoji pocitac na internet ked je tam eth2. Chyba mi tam nieco take ako Mandriva Control Center alebo Device manager vo wxp, alebo Network v System preferences v mac os x, kde by sa dali menezovat pripojenia. Este jedna drobnost, Ubuntu mi zmeni cas, v tom paneli co je vpravo hore, kde sa nastavuje cas chaba synchronizacia s internetovym casom. Pripadne by som uvital keby bol niekto ochotny spravit nejaku asistenciu vo vecernych hodinach, trebarts cez icq (pidgin). Dakujem za odpovede.