Poradte prosim s vyberom vysokej...

Sekcia: Ostatné 03.06.2009 | 22:50
Mato   Návštevník
Obraciam sa tu, lebo si sam neviem uz rady.. Stojim pred rozhodnutim, ci sa naucit programovat v KE na TUKE a ostat tu s praitelkou a rodinkou, alebo ist do brna na Masarykovu ... fakt neviem :( oplati sa vlastne ist ucit programovat taku dialku?.. prosim poradte :( o mesiac mam zapis
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 22:54
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      programovat sa da naucit aj doma.
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:05
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Lenže v Brne stretneš aj prsnaté moraváčky a to je žrádlo ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:08
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      co sa tyka tuke, tak programovat sa budes musiet ucit doma... neviem, ako to je v brne
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:10
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      suhlasim s jednym nazorom, co u nas na skole koluje a to, ze "vysoka skola ta ma naucit ucit sa"
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:11
        xenol   Návštevník
        to mi vraveli na strednej uz :)
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:13
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          mne nie, skoda... keby mi to hovorili uz na strednej, tak by som bol teraz uz o dost dalej :)
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:15
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Vidis to, my sme mali o tom 2 roky dokonca predmet - Theory of Knowledge
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:26
            mato   Návštevník
            ja mam pekne dievca, mna ine ani nelakaju :)) ale tak viete no.. nechcem premrhat sancu... tak..
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:36
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              keby som bol kosican, tak idem okamzite na TUKE. teda aspon myslim :)
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:37
                Mato   Návštevník
                tak to si ma aj potesil ale dovod ?:)
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 00:40
                  Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                  Využiješ blízkosť domova, čo ti môže pomôcť. Ak nebudeš mať internát, tak budeš musieť makať, aby si zaplatil nájomné. Na druhej strane môže byť dobré ak budeš mimo domova, lebo budeš zavretý na internáte, tak čo budeš robiť... tak otvoríš skriptá a laptop a budeš makať...

                  Na strednej ťa naučia učiť sa, ale na vysokej ťa naučia "učiť sa" trochu iným spôsobom. Vysoká škola nemá za cieľ naučiť programovať v konkrétnom jazyku! Ak to čakáš, tak budeš znechutený, lebo do teba budú hustiť teóriu a budeš musieť robiť algoritmy, ktoré budú chrliť čísla (teda žiadne efektné programy ktoré ohúria...

                  Je takmer jedno ktorú vysokú školu si vyberiš z tých dvoch, dôležité bude mať seba disciplínu. Takže sa obklop ľuďmi, ktorí ťa budú ťahať dopredu (svojim príkladom)! To je podľa mňa dôležité.
                  Ale veď to uvidíš aj sám. Veľa šťastia!

                  Mimochodom už tu bola téma na podobnú otázku, pohľadaj v histórii forumu.
                  • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 00:47
                    Mato   Návštevník
                    Pozeral som , precital som si ju celu no .. nikto to nerozoberal este z takeho hladiska ci sa oplati vycestovat a opustit ludi tu :) ... A ak sa smiem spytat, ty si na ktorej alebo na ktorej si bol?
                    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 01:05
                      Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                      Som z Trenčína a bol som na Žilinskej univerzite. Celkom mi to vyhovovalo. Cez týždeň som mohol na internáte makať, ale cez víkend som mohol prísť domov a zmeniť prostredie. Myslím však že každému môže vyhovovať niečo iné. Spal som na karimatke na zemi, pretože som nemal právo na posteľ na internáte (len 1h vlakom z TN).
                      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 15.06.2009 | 12:44
                        Avatar Juro Debian, win XP  Používateľ
                        jojo toje vsetko dobre akurat ze ty si to mal hodinu cest domov takze kazdy vykend nie je problem akurat ze on
                        to ma z brna do KE 10hodin si myslim ze tak raz za mesiac cestovat by ma asi aj stacilo a to uz moze byt trochu moc
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 02:14
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              kazdemu sa paci to dievca, ktore lubi...
              Debian. apt-get into it…
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 14.06.2009 | 21:52
          matt   Návštevník
          dnes Ti hovorime, ze Ta nauci listovat, v telefonnom zozname :)


          Slackware for ever
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:39
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      takisto sa rozhodujem kam na vyšku, ibaže až o rok ... . premýšľam nad tými istými školami a ešte VUTBr a FIIT
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:40
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        a mozem ti prihodit, ja sa prave rozhodujem medzi FEL/CVUT a MFF/CUNI
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 03.06.2009 | 23:44
          Mato   Návštevník
          ja som prijaty tiez na MFF cuni ale ... mne sa zda ze tam by to bol moj zivot hlavne o teoretickom uceni a prax by usla... skor na vedu a tak.. ale takisto je to skvela skola ... nevyznam sa az tak :)
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 00:18
          Mato   Návštevník
          ale co sa tyka toho CVUT to si celkom pochvaluju firmy, ze tam sa ucia prakticke veci.. a Matfyz tam sa skor naucis pre seba a je ovela znamejsia... zalezi od toho co chces... ci prax alebo teoriu...
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 20:20
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        VUTBr ma meno a Slovaci tam hadam vsetci dostanu intrak, dalej je moznost ziskat v CR ubytovacie stipendium aj pre Slovakov. Treba sa tam vsak skutocne ucit, lebo je to dost narocna skola (vlastna skusenost).
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 20:28
          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
          a este som zabudol, ze v Brne je vela softwarovych firiem, co znamena teoreticky (neviem ci aj pocas krizy) moznost prace popri skole v obore => prax
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 01:58
      Gregor   Návštevník
      Po roku stravenom na fi.muni: Vybavenie a pristup skoly je v porovnani s Sk neporovnatelny :). Ucia sa tu vacsinou principy a teoria, ktore nutia cloveka zmenit take to zauzivame myslenie ala pascal lepic programator. Za prvy rocnik spomeniem urcite funkcionalne programovanie a logicke programovanie, v druhom rocniku uz mas na vyber java/C. Na aplikovanej informatike je do znacnej miery velka sloboda vyberu predmetov => sam si mozes urcovat kam sa chces poberat. Spickovo vybavene labaky, ktore robia vyskum + priemyselni partneri (Novell, Red hat,...) a celkovo orientacia k OSS. Musim sa ucit na skusku :), takze si treba precitat fi.muni.cz a pozriet video z dna otvorenych dveri. Ak ocakavas hardcore programovanie, tak by som odporucal skor VUT.
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 10:14
        Mato   Návštevník
        Ja mam nacitane o fi.muni dost , bol som aj na DOD .... ja viem ake to tam je... len viete no ... tu mam rodinu, znamych, ak budu problemy tak mi pomozu... a zaroven mam tu krasne dievca od ktoreho sa nechcem barz vzdialovat.. preto ide skor o to , ci sa to naozaj oplati sa vzdat vsetkeho kvoli studiu na masarykovej, ci stratim tak vela v ke :) lebo ja vediet naozaj chcem... nechcem to ani flakat
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 03:06
      jozin_jozin   Návštevník
      ja by som len poznamenal, že vysoké školy v čechách, to je trocha iná trieda oproti košiciam, už len taká banalitka, že majú (zjavne) minimálne viacej peňazí (mal si ísť na deň otvorených dverí) ... ale chalani majú pravdu, že ide o prístup. Ak nato chceš kašlať, tak to môžeš aj doma, ak chceš vedieť viac tak jednoznačne Brno... aspoň sa konečne naučíš žiť samostatne ;-)
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 06:29
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Zostan len pekne v Kosiciach. Okrem toho, ze je to najkrajsie mesto v ceskoslovensku, su tu aj najkrajsie dievcata a skola ti aj tak nic skutocne neda, vsetko si musis odmakat sam. Ak nechces ist seriozne do zahranicia na realnu univerzitu, tak to mas potom jedno. A na TUKE su celkom dobri linuxaci :)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 10:10
        Mato   Návštevník
        tak masarykova je podla rebricka najlepsia ceska skola na informu.. je jasne ze to nie je objektivne hodnotene ale vyplyva aspon z toho to , ze patri medzi elitu...
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 10:48
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ved to neodporuje nicomu, co som napisal. Tvrdil som, ze kdekolvek v ceskoslovensku je to oproti skutocnym univerzitam skoro uplne jedno. Takze ked nechces ist studovat na poriadnu skolu, tak si vyber jednoduchsiu cestu :)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 13:13
      anes   Návštevník
      skola ta nenauci programovat, takze z tohto pohladu to mas jedno, ale keby som sa mal znovu rozhodovat tak jednoznacne brno
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 13:53
      Dragon   Návštevník
      Ja by som ostal v KE, mas tam babu, cize ak uz nic, budes mat aspon pravidelny sex. V Brne nikdy nevies, co pride, este nahodou chytis nejaku pohlavnu chorobu, od nejakej promiskuitnej slecny (kt mozno ma velke prsia). Navyse, ak sa cez vikend troska pochytis so svojou milou, cely tyzden sa budes zozierat predstavou, ze si to v KE uziva s niekym inym. Zostan doma - situaciu budes mat pevne v rukach. A navyse, ver mi - cestovanie na taku dialku, to nie je ziadna rozkos, mam s tym skusenosti a trham si vlasy cestou tam a spat. A to mne cesta trva tak 3 - 3.5 hod. Nezavidim tym, co cestuju aj 5 - 6 hod (a viac).
      Co sa tyka programovania, to sa naucis doma. Uz to tu zaznelo, ale budes sa musiet tomu venovat cas navyse tak, ci tak. Cize tym, ze odides, skor stratis ako ziskas.
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 14:19
        123   Návštevník
        rofl pisete tu ako keby bol zenaty...najvacsia chyba je obetovat nieco kvoli zenskej s ktorou chodis! to nech je posledne kriterium pri tvojom rozhodovani, a ja ti tuto vravim, ze pride dalsia....:) takze nad tym ani nerozmyslaj...ak chces ist do brna tak chod ak do BA tak chod tam ak chces ostat v KE tak ostan tam....
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 14:44
          anes   Návštevník
          uplny suhlas,

          niektore rady tu fakt stoja za vsetky prachy, nejaka zenska urcite neni faktor podla ktoreho by si sa mal rozhodovat
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 14:59
            Mato   Návštevník
            no , podla mna tiez radite mudro a tiez som sa to tak snazil brat :P vztah moze skoncit kazdym dnom... rodina bude rada, ze som neico dosiahol a ... ja budem smutit ale robit to co ma bavi :)
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 13:37
              Dragon   Návštevník
              Robit, co Ta bavi mozes koiec koncov aj v KE - ako vravim, cas navyse bude musiet do programovania vrazit tak ci tak - nech je to akakolvek skola s akymkolvek zameranim - do hlavy Ti vedomsti nikto nenatlcie, musis si ich ziskat sam tvrdou pracou...
              Ale uznavam - mate pravdu - pride ina...
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 16:12
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          A kvoli komu inemu sa obetovat, ak nie kvoli cloveku, ktoreho mate radi? Ci v dnesnych casoch je "zenska s ktorou chodis" skor brana ako nejaky modny doplnok, lebo proste vsak co, aj tak "pride dalsia". Ked si toto clovek povie vo vztahu, tak to nech sa na to cele radsej rovno vys*rie, lebo aj tak z neho nic ine nevyrastie ako sebecke hovado.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 16:38
            123   Návštevník
            toto je dost naivny nazor imho....obetovat veci kvoli zenskej je uplne zatemnenie chlapskeho mozgu....nevravim nech sa na nu vyserie to nie, ale ak je ich laska naozaj silna a ma perspektivu, tak im to bude klapat aj na dialku...je to uplne jednoduche....vzajomna dovera a tolerancia je zaklad zdraveho vztahu a prave ked chalan odide do brna a jeho draha to bude tolerovat tak potom je to dobry signal do buducna, ak bude hystercit, tak aspon zisti, ze by to robila aj za inych okolnosti
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 17:13
              Avatar omdzor #!  Používateľ
              Heh, zaujimave, ake temy sa tu rozoberaju... zeny, vztah na dialku, zatemnenie "chlapskeho" mozgu... Podla mna mal uz davno(uz aspon nejaky cas) vediet kam chce ist. Ak sa teraz nevie rozhodnut, tak mozno prave preto, ze ma dievca na vychode a podvedome chce ist do Brna. V kazdom pripade v jeho veku(18-19) by dievca, ci zena, nemala este tak ovplyvnovat rozhodnutie, kam ist na skolu. Ja som napriklad chcel ist jednoznacne do Ke, je to velke mesto a je to na vychode=) A rozhodoval som sa medzi TU a UPJS, zvitazila UPJS...
              #! /usr/bin/env python
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 18:37
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Ja som nechal rozhodnutie na osud (best of 3):
                #include <stdio.h>
                #include <stdlib.h>
                #include <time.h>
                
                int main(void)
                {
                  int i,a=0;
                  printf("Teraz sa rozhodne o vsetkom!!!\n");
                  printf("Stlac klavesu, ked si pripraveny na vysledok...\n");
                
                  srandom(time(0)+10000);
                
                  while(1){
                    a+=random()%1000;
                    a-=random()%1000;
                    if(kbhit()) break;
                  }
                
                  printf("Uz som to vypocital\n\n");
                
                  printf("!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\n");
                  if(a<0) printf("!      Technicka univerzita       !\n");
                  else printf("!               UPJS              !\n");
                  printf("!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!\n\n");
                
                  printf("Tu je tvoja buducnost...\n");
                  return 0;
                }
                
                Tiez zvitazila UPJS. Takze my dvaja sme ukazka toho, ze k rovnakemu vysledku sa da dopracovat roznymi sposobmi :)
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 19:15
                  Avatar omdzor #!  Používateľ
                  u mna mysky vah k UPJS naklonila jedna kniha(cesky preklad je Pi na nebesich), ktoru som cital pred rozhodovanim medzi skolami a prave ona rozhodla o studiu matematiky na upjs miesto informy na feike... aj tak sa teraz venujem informatike a matematika sa s tym vobec "nebije"
                  #! /usr/bin/env python
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 13:41
              Dragon   Návštevník
              IMHO - Tvoj nazor mi, s prepacenim, pride naivny. Je hlupe mysliet si, ze zdravy vztah bude fungovat na dialku, lebo nebude. Tym, ze odide do Brna (nech je ich laska akakolvek silna) ich vztah, skor ci neskor, skonci...
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 14:23
                Mato   Návštevník
                ale tak to zase nemusi :P poznam jedneho co bude 3. rok v brne a stale si drzi svoju priatelku :) teoreticky aspon sa clovek dozvie aka naozaj je .... ale zalezi to hlavne od osobnosti oboch vo vztahu :) nie kazdemu to prospeje a naopak niekomu to podla mna moze aj pomoct :)
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 23:01
                  Dragon   Návštevník
                  Nepopieram, ze to nie je mozne, ale podla mojho nazoru sa jedna skor o ojedinele pripady. Vzdy sa najde vynimkka, nic sa neda generalizovat...
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 23:33
                123   Návštevník
                LOL ty kolko vztahov mas za sebou?? ja na rozdiel od teba rozpravam zo skusenosti, chodil som velmi vela rokov s priatelkou, uz sme sa brat sli pomaly a mne prisla super ponuka na pracu v zahranici...bola to velka sanca, a ja som sa ju rozhodol vyuzit...nakoniec to nezvladla a stacila mi veta, ze ak sa nevratim tak bude koniec...ja som sa rozhodol ostat a tym padom cela moja predstava o buducnosti so zenskou bola v <>...doteraz som stastny, ze sa tak stalo, lebo silu vztahu spoznas az ked pridu tazke chvile, teraz mam uz vyse roka uplne super vztah v tomto, priatelka je 3000km odo mna , navstevujeme sa sporadicky, 3-4razy do roka,ale na skajpe sme kazdy den a naozaj to klape skvelo a veruze vztah na dialku funguje, takze dragon naivny si akurat tak ty...a reci typu ja potrebujem byt s tebou casto a mat ta pri sebe su obycajna chujovina, alibizmus a lutovanie same seba...fujha! ... pripadne potreby 18rocnych ludi, ktory este nestihli zistit, ze su ovela dolezitejsie veci vo vztahu ako byt spolu kazdy den!
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:10
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Napriklad? Ci aj ked sa vezmete, tak budete zit oddelene 3000km od seba? A deti budete tiez tak vychovavat a budete si ich posielat cez UPC?
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:14
                    123   Návštevník
                    boha pre kristove rany ty co pliachas uz tu?????? tato praca takisto ako to vydrbane studium na VS sa raz skoncia.......mozno sa raz posuniete v zivote trosku dalej ked pridrbane kratkodobe plany nahradite planmi dlhodobymi....radsej vydrzim zopar rokov byt oddeleny od zeny ked potom s nou mozem prezit cely zivot....samuel mal som o tebe trosku vyssiu mienku ale to co ty sem pises to je nieco neuveritelne
                    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:24
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Ja som narazal na to, ze pises, ze si nasiel skvely vztah. Ale odkial vies, ze je skvely, ked ani spolu nezijete. Praveze ja sa uz pozeram na dlhodobe plany, nie na kratkodobe "odlucenie", kym trva job. Ako vies, ze vam to bude klapat aj ked budete spolu zit pod jednou strechou? Co ak potom zistite, ze ked nie ste od seba 3000km, tak po par tyzdnoch si zacnete liezt na nervy. O tom mi islo.

                      Odlucenie je pekna vec, akceptovatelna mozno pocas vysokoskolskeho studia. Ale co potom? Zjavne ale mame rozdielne predstavy o dlhodobom vztahu. Ja napriklad nehladam nejaku, ktoru budem z hlbky srdca milovat a snivat o nej kazdy den, ale niekoho, s kym sa budem dokonale doplnat v kazdodennom beznom zivote, o koho sa budem moct opriet, ked nebudem vladat a ona o mna tiez. A vztah na dialku urcite nemoze pomoct pri rozhodovani, ci je ten aktualny partner ten pravy.

                      Ale sme uz dobre OT :)
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:36
                        123   Návštevník
                        vies samuel zivot o samote daleko od domova je velmi tazky a prave preto ked clovek najde zenu, ktora je tolerantna, nepodozrievava a je vzdy tu pre cloveka ked ma "depku" a namiesto "pod domov bude ti lepsie" ta povzbudi a doda ti energiu a silu nevysrat sa nato...tak potom vies, ze o taku sa budes moct opriet aj v inych situaciach :)ja nie som uz mlade ucho(starsi od teba:) ), vztahov som si preskakal, ale ono take nieco treba zazit...a potom ani netreba skusat ze ci budete vediet spolu zit pod jednou strechou ale bude to uplne jasna vec :)
                        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:44
                          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                          No, verim ti, moje skusenosti su v tomto smere naozaj dost obmedzene. Ale asi sme fakt rozni v tomto. Ved to by bolo onicom, keby bol kazdy rovnaky :)
                          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 13:19
                  Dragon   Návštevník
                  "a reci typu ja potrebujem byt s tebou casto a mat ta pri sebe su obycajna chujovina, alibizmus a lutovanie same seba...fujha! ... pripadne potreby 18rocnych ludi, ktory este nestihli zistit, ze su ovela dolezitejsie veci vo vztahu ako byt spolu kazdy den!" - toto nepopieram, ale jednoducho si nemyslim, ze vztah zalozeny na videni sa 3-4 razy do roka ma sancu na uspech. Clovek cloveka spoznava cely zivot - myslim, ze pri takomto obcasnom kontakte spoznas daneho cloveka fakt len povrchne.
                  Ak si myslis, ze som naivny v tomto - tvoja vec, ja si myslim to iste o tebe. Na vztahy a lasku sanepozeram idealisticky ako v rozpravke, ano vydrzim a budem ti verny aj ked budeme od seba vzdialeny 3000 km... pekne, ale podla mojho nazoru nahovno.
                  Ale neviem o com to tu trieskame, ked sa tak zamyslam, moc k teme to nie je, cize z mojej strany uz k tomuto nemam co povedat.
                  • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 15:18
                    Mato   Návštevník
                    Mne sa to nezda byt odveci, vztah na dialku je dost podstatna vec v tomto rozhodovani :)a rad si vsimam ako to vnimaju ini ludia :)
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 02:13
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              bwpow ma pravdu. na skole absolutne nezalezi, zalezi len na ludoch
              Debian. apt-get into it…
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 18:45
      Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
      chod na FRIcku do ZA :)

      programovat neviem ale za chvilu som BC :)

      - peace, not war -
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 04.06.2009 | 21:49
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        No pekne. A toto robí potom zlé meno školám ako je tá kde chodím ja :)
        Ale súhlasím s názorom, že to čo chceš sa naučíš sám a škola ťa buď len nakopne alebo to čo ti tam dajú ani nevyužiješ.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 14:59
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          to vies, nie zeby som bol uplny trtko :) ved daco ma naucili, samozrejme..

          ale ak by som mal spravit projekt v nejakom lubovolnom jazyku tak ee.

          to bude tym ze ma to nezaujima... ale vravi sa ze je dobre ak ta to co robis nebavi, aby si mohol vo volnom case robit nieco co ta bavi (nie furt to iste).... aj ked nepredpokladam ze budem niekde pracovat ako programator :)
          - peace, not war -
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 14:54
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Poznáme sa? Ja tam chodím tiež a štátnice mám 11. 6.
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 15:02
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          ja ta poznam z videnia.. ale nemal som s tebou ziadne predmety, takze osobne sa nepozname..

          statnice mam 10... ale pre istotu si tvoje cekni na stranke, ak si este necekoval.. mne sa to zmenilo z 12 na 10

          u nas je to tak: c++ mam ale neviem z neho moc, resp. nic moc :) ... ved dobre vieme aky tam bol system :)

          - peace, not war -
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 16:32
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Tak toto by som ani systémom nenazval :D Mohli rovno povedať, napíšte na lístky ACAB, ani sa nemusíte podpisovať ... :D
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 17:05
              Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
              no na zapocte som tipkovi vedla cital otazky a odpovede lebo je dost slepy a on mi vravel spravne vysledky :)
              - peace, not war -
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 10:50
      Mato   Návštevník
      Fakt ste mili ze mi tolko tu radite :)... Ale najhorsie je to, ze si myslim, ze na to mam ale zase nechce sa mi velmi ist :) a ak nepojdem tak si to budem vycitat :P
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 11:54
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Chlap sa nikdy nepozera dozadu a nelutuje svoje rozhodnutia :) Takze nech sa rozhodnes akokolvek, viac uz sa nad tym nezamyslaj a radsej vsetku svoju energiu smeruj na riesenie problemov, ktore prave stoja pred tebou. A nikdy nepochybuj o tom, ze kazde rozhodnutie, ktore v zivote urobis, je urcite spravne.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 11:56
          Mato   Návštevník
          Ale tak to si myslim ze som presne ten typ ze to neolutuje ked sa rozhodne... ale kym je cas tak chcem ziskat co najviac informacii aby som sa rozhodol spravne :) ak sa raz rozdhodnem tak to povacsinou neolutujem.. aj ked blbo :D
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 05.06.2009 | 13:47
            Dragon   Návštevník
            Ak chces vediet moj nazor, rozhodovat sa treba vzdy intuitivne - moc nad tym nepremyslaj. Jasne, ze treba mat nejake info, ale netreba to prehanat. Prosto sa rozhodni. Podla mojich skusenosti su intuitivne rozhodnutia vzdy tie spravne. Ked nad niecim uvazujem a rozhodnem sa podla racionalneho rozumu, v buducnosti vidim, ze keby som sa rozhodol inak, mnohe veci by aj boli ine a mozno aj lepsie - ale to clovek nikdy nevie, ci by boli lepsie - preto, ako sa tu uz spominalo, netreba sa prilis zaoberat tym, co by bolo a treba riesit to co je. A koniec-koncov, co Ta nezabije, to Ta posilni, cize kazde rozhodnutie (ak Ta nahodou nezabije, co nepredpokladam) Ti nieco prinesie.
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:43
              Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
              Inutitívne rozhodnutia nemusia byť vždy správne! Na to je práve rozum, aby vedel rozlíšiť či intuitívne rozhodnutie by bolo správnym rozhodnutím. Ak sa rozhodne zle (a zistí to po nejakom čase, tak hľadá ešte možnosť urobiť krok späť).


              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 13:23
                Dragon   Návštevník
                To je vec nazoru - ja vravim podla mojich skusenosti. Vzdy sa rozhodujem intuitivne a zatial sa mi nestalo, ze by som sa rozohodol zle. Podla mna, ak sa clovek prilis zamysla na d vecami, len ho to popletie coraz viac a viac.
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 00:50
            Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
            Choď do lesa sám na deň! (bez priateľky! a rozmýšľaj!). Zober si pero a papier a píš...
            Zahoď všetko bezvýznamné a nakresli si na papier priority! - krátodobé, dlhodobé... zvažuj. Napíš si na papier prečo to alebo ono rozhodnutie ti nevyhovuje, a rozoberaj hlbšie a hlbšie (kľúčové slová ktoré ťa napadnú pri určovaní priorít, konflikty).
            Potom si daj pauzu... (zabehaj si niekľko kilometrov, nech sa ti prekrví mozog).
            A potom si to po nejakom čase po sebe prečítaj (najlepšie na druhý deň keď sa z toho vyspíš) a znovu uprav čo ti už nesedí... ako keď debuguješ program. A výsledok nájdeš sám. Spoznáš ho podľa vnútorného kľudu a s určitou istotu, že toto rozhodnute nebudeš ľutovať a berieš na seba zodpovednosť za všetky následky ktoré to riešenie ovplivní.A hlavne rozhodni sa sám!
            Veľa šťastia!
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 13:21
              Dragon   Návštevník
              Pri behani sa ti prekrvia svaly a mozog podla mojho nazoru ani velmi nie...
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 16:37
                Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                Pri behaní sa rozprúdi celá krvná sústava, prečo by mal byť mozog vynechaný?
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 07.06.2009 | 00:16
                  Dragon   Návštevník
                  Krv prudi do tych casti, ktore su aktivne vyuzivane (teda, aby som to spresnil, tam sa koncentruje vacsie mnozstvo krvi - inak je krv, pochopitelne, vsade). Mas to nieco ako ked sa najes - pracuje ti traviaca sustava a mozog, netvrdim, ze vypina, ale nemysli mu to tak ako keby traviaca nebola "zapnuta"...
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 02:09
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ostan s priatelkou
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 02:15
        warior   Návštevník
        a nechod na tuke
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 11:40
          Mato   Návštevník
          a co je take zle na tuke?
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 12:31
            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
            kde na tuke chces ist? dufam, ze nie na fei/informatika
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 14:21
            warior   Návštevník
            Neviem co je tam take zle, ale bohuzial ani neviem co je tam take dobre :D
            Ale nie, tuke je celkom fajn, len ked som pocul uz vela pochvalnych veci na upjs, sice sa tam viac namakas (porovnavam odbor informatika), ale je tam vraj lepsi pristup a naucis sa lepsie kodit :)
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 15:15
              Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
              co sa tyka pristupu na tuke a specialne na fei/informatika, tak tam sa ani neda hovorit o pristupe, v prvom rocniku uz vobec a dokonca prvy rocnik ani nie je o informatike, odporucam si pozriet nejaky studijny plan, alebo rozcrhy hodin na danom odbore, takisto su velmi dolezite informacie z prvej ruky (na druhu sa nespoliehaj), ale prihlasky uz su zrejme poslane, ci nie?
              ked ma warior pravdu s tou UPJS, tak chod radsej tam, mam jednu cviciacu, ktora chodila na UPJS a ozaj sikovna zena
            • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 15:15
              Mato   Návštevník
              neskoro :) na upjs som nedal prihlasku bo vraj tamade prejde aj blbec :)
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 20:08
                Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
                tak ako bolo spomenute-zo zivota mozem povedat jedno: po maturite som mal moznost ist do Brna,a do Ke.som si isty,ze keby som sa rozhodol pre Brno,bol by som davno Ing. teraz ide o to,ci to financne a emocionalne zvladnes.pretoze-budes daleko od domova,cestovanie Ta nebude bavit-strata casu,a prve dva roky budes mat co robit,ci v Brne,alebo v Ke.(pokial nie si matematicky genius) Noo a v Brne,spoznas novych ludi,budes mat moznost sa inak formovat,a HLAVNE TA NEBUDE ROZPTYLOVAT TVOJE PEKNE DIEVCA, na ktore pocas semestra NEBUDES mat vela casu.a na zaver-Moravacky su tiez pekne zeny,vlastna skusenost ;)) takze mas tu dost nazorov,konecne rozhodnutie je len a len na tebe.
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 23:32
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  preco by na nu nemal cas?
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 07.06.2009 | 14:57
                  Mato   Návštevník
                  matematika je ta vec ktoru praveze hladam.. v ke sa mi zda byt slaba :) som z matematickej triedy a to je asi jedine co mi ide :D... genius nie som ale na nej si zakladam svoje studium.... ale studovat ju cisto nechcem :) ale ak na nu nebudem mat fakt cas tak to by som nesiel.. planujem sa vraciat raz mesacne
              • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 06.06.2009 | 20:30
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Ano, ja som zivy priklad :)
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 12.06.2009 | 22:47
      Mato   Návštevník
      koncim temu s tym, ze som prisiel na to ze mi cely cas klamala, a vyidelizovala vsetko okolo seba lebo vedela,ze by som s hocakou nechodil... a tak klamala o svojej minulosti... takze je koniec ... ak by som kvoli nej nesiel do brna a zistil potom, asi by som si myslel , ze inak by som isiel a tak by som si to nehorazne vycital.. ja som vdacny, ze ste mi tu tolko radili, preto to pisem , pre tych co to zaujima este
      • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 12.06.2009 | 22:49
        Mato   Návštevník
        Az teraz vidim, ze to nie len kvoli nej som tam nechcel ist ale .... to uz prekonam to svoje pohodlnkarstvo, lebo si myslim, ze mal by som ... mal by som to skusit :)
        • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 13.06.2009 | 10:01
          Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
          kamo,ani nevies,ako som rad ze si to tak rychlo odhalil...vidim,ze stastena ti je naklonena,a to myslim uprimne.vies,ono pri velmi peknych zenach je velmi velke riziko,ze chlap dostane za vyucenou. nechcem to zovseobecnovat,ale to su empiricke zalezitosti...takze,ak pojdes na Moravu,alebo do Ke,prajem ti vela zdaru,a ako tu padlo par krat-cez vela veci sa budes musiet prehryzt sam,a tak ti prajem aj to,aby si zohnal fajn partu,s ktorou pojdete vpred.
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 14.06.2009 | 13:06
            Mato   Návštevník
            tak nepodvadzala ma ani nic, ale vedela ,ze ak by som vedel aka vlastne bola,nejde sice o velke veci ale , tak by som jej mozno ani nedal sancu dokazat nieco ine :) ale diky, strasne povzbudi take nieco , vazne
          • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 14.06.2009 | 16:40
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            s tou partiou suhlasim ;) ak mas FAJN partiu, tak ide vsetko lachsie, lebo ste vsetci na jednej lodi a nie si sam. V jednote je sila. Jeden za vsetkych, vsetci za jedneho. A este jedno fajn heslo :: Triezvych nas nedostanu... :D
    • Re: Poradte prosim s vyberom vysokej... 15.06.2009 | 21:34
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Blablablabla bla zeny su svine bla bla bla. A tymto poslednym komentarom k danej teme uzatvaram tuto diskusiu a administratori to kludne mozu zamknut.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity