Ubuntu 9.04 - grafika, sleep

Sekcia: Hardware a Drivery 09.06.2009 | 21:40
Avatar makak   Používateľ
Zdravím.

Som v linuxe nováčik a práve sa zoznamujem so systémom.

Mám 2 veľké problémy. Prvý je grafika. Mám kartu od Ati (Mobility radeon 2400 XT)
Inštaloval som drajver od x.org, ale stále mi nedovolí zapnúť vizuálne efekty. To by mi ani nevadilo, ale v Counter strike mi nejde openGL režim - mám hrozne škaredú grafiku a málo FPS. Čo s tým ?
btw pred tým čo som mal inštaláciu pod vistou mi išli efekty, ale maximalizovanie a podobné akcie boli spomalené. Dá sa nejak vyriešiť tento problém ?

2. sleep - počítač (notebook) sa jednoducho odmieta zobudiť zo spánku. Počítač sa zapne, ale monitor nie.
    • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 10:57
      peto   Návštevník
      >1. Prvý je grafika. Mám kartu od Ati (Mobility radeon 2400 XT)


      pokial viem tak akceleracia openGL na R600 serii Ati Radeon 2xxx serie nejde musi sa pouizt fglrx driver od AMD resp. ich divizie Ati
      prikazom

      sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

      pripadne este bude treba spusit
      ati-config initial

      >2. sleep - počítač (notebook) sa jednoducho odmieta zobudiť zo spánku. Počítač sa zapne, ale monitor nie.

      to bude problem s ACPI pre graficku kartu, ak je to ten isty stroj, tak by ta instalacia noveho fglrx (Fire Gl Linux and Radeon for X.org)
      • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 13:04
        Avatar makak   Používateľ
        Ďakujem, Teraz ale mám taký problém... odkedy som nainštaloval ten drajver som asi nereštartoval pc. No a dnes ráno keď som ho zapínal mi nechce nabehnúť. Objaví sa mi iba zmenšené ubuntu logo asi 6-krát hore na obrazovke (v čudných farbách, proste chyba v grafike). Bude to zrejme tým driverom. Asi by ho trebalo najprv odinštalovať.

        Len neviem ako :(
        • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 16:51
          xapoh   Návštevník
          akt o nejde skus zapnut recovery mode a dat fixnut grafiku. Ak je to chyba v driveri tak by ho malo odstranit, mne to tak minule odinstalovalo driver na grafiku a potom mi uz stroj bezal. Co sa tyka toho druheho mne to vyriesilo na Nvidii pouzitie ineho ovladaca.
          • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 18:27
            Avatar makak   Používateľ
            Ak myslíš ten (tuším) posledný príkaz v recovery móde, tak ten som skúšal. Bez výsledku :(
        • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 19:28
          Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
          ak ho chces odinstalovat das sa do recovery mode, a tam zadas prikaz: "sudo cat /var/log/apt/term.log" - tento prikaz ti vypise posledne programy, kt. si instaloval-t.j. musi tam byt aj dany driver. Potom das prikaz "sudo apt-get purge nazov_drivera" -tento prikaz odinstaluje driver z PC, ak vies nazov drivera tak nemusis si nechat vypisat ten zoznam.
          • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 10.06.2009 | 22:51
            Avatar makak   Používateľ
            Tak už som to vyriešil, díky :)
            Ale CS mi teraz nechce spustiť... to si asi pod linuxom nezahrám.

            Nevie niekto či už existuje riešenie na to spomalenie pri zapnutých efektoch ?

            A ešte jeden problém mám - so zvukom. Zabudovaný reprák mi hrá strašne potichu oproti tomu ako hral vo viste. Neviete čo je s tým ? Hlasitosť mám na max (aj hlavnú, aj v programe)
            • Re: Ubuntu 9.04 - grafika, sleep 11.06.2009 | 00:01
              Avatar makak   Používateľ
              problém so zvukom vyriešený...