Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 13.06.2009 | 19:58
Avatar makak   Používateľ
Postupoval som PRESNE podľa návodu.

Príkaz sudo stdsl.sh start mi vypísal, že súbor neexistuje.

Experimentoval som s týmto príkazom, nakoniec sa mi skript rozbehol, keď som zadal sudo sh /etc/sbin/stdsl.sh start. Z nepochopitelných dôvodov mi vypísalo syntaktickú chybu (ten súbor som stiahol z toho návodu). Tak som to upravil tak, že som dal preč ten case, nechal som tam časť iba na pripojenie. Toto už prebehlo, vypísalo mi pár chybových hlásení a to bolo všetko (potom som to už spúšťal bez parametra start).

ppoeconf či ako, mi nájde 3 zariadenia, po prebehnutí programu mi vypíše niečo v zmysle, že sa nevedel pripojiť.

Našiel som už viacero návodov, všetko som skúšal a nič nefunguje. Poradí mi s tým niekto ?
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 13.06.2009 | 20:50
      ---   Návštevník
      viem ze to nechces pocut, ale za 30-35€ mas navzdy po starostiach. Takto sa zabavas s davno odpisanym hw.
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 14.06.2009 | 01:22
        Absolutne nespokojny   Návštevník
        no hej, pichnes to Win a slape, pichnes do úbohého linuxu ... ten istý vysledok ako ked pichnes usb modem do mysacej diery
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 16.06.2009 | 01:16
        Avatar makak   Používateľ
        Tak to som teda fakt počuť nechcel :D
        Ja by som to predsa len rád rozbehal, keďže momentálne (vlastne nikdy) na tom nie som tak dobre, aby som si kupoval router.

        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 01:06
          Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
          ja mam tiez problem rozbehat to pod linuxom (ubuntu) a trapil som sa s tym tyzden a nepodarilo sa, ten modem je fakt smejd, no ak sa ti to podari, tak daj par rad :)
          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 13:45
            WlaSaTy   Návštevník
            Ano, ten modem je smejd. Ale podla navodu by to malo ist. Predpokladam ze si ho nasiel v databaze znalosti, od toho je vytvorena.

            Teda, pokial tak ako zadavatel aj tejto temy jednoducho nevynechas nejaky dolezity krok, Jemu preukazatelne robilo zasadny problem vykonat bod 4 co sa mu prejavilo chybou v bode 8.
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 15:11
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        k tomuto mam jednu otazocku, tych 30-30E si mysles kupu routera?? ak ano, musi to byt router do T-Comu (najlacnejsi za 100E) alebo to moze byt hocijaky ADSL router?? tiez uvazujem o kupe tak by som si chcel byt isty, ze ta to kupou vyriesi :)
        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 15:55
          ---   Návštevník
          ano, router, za tuto cenu ale znasas mierne riziko, ze ked sa monopol rozhodne nieco zmenit na DSL a nepojde ti net, budes musiet cakat na novy FW, alebo... (nadavat). Ale zase, ak nejaky router splna normy tak sa nie je coho asi obavat.
          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 16:05
            WlaSaTy   Návštevník
            Myslis ze by telekom nieco zmenil na ADSL specifikacii a potom ze by nedodaval sluzbu na ktorej dodanie ma uzatvorenu zmluvu? Od toho existuje Slovenska Obchodna Inspekcia.

            Skor si dovolim tvrdit ze je to opacne. A ze telekom przni firmware dodanych zariadeni tak aby sa dane HW nedalo pouzit na pripojenie u konkurencie. Napriklad globtel takouto uchylkou uz roky netrpi.
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 16:25
              ---   Návštevník
              nedavno t-com avizoval ze zacne s upravami (a v nejakej oblasti na juhu SK) aj menili nieco, a bolo treba nahravat FW do tych ich pofidernych usb smejdov, inac sa nedokazali pripojit.

              t-comu je jedno ci ti net pojde alebo nie, ak nemas od nich modem/router. A o takomto pripade sa bavime, predavaju predrazene routre a tak si ludia kupuju routre mimo nich.
              • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 16:43
                WlaSaTy   Návštevník
                Pleties si pojmy s dojmami. Oni su povinny odstranit vypadok ak je u nich. Takze ty tvrdis ze keby si si kupil DSL router certifikovany na prevadzku v sietach telekomu, tak oni nemaju povinnost sa ani zaoberat reklamaciou. To si mimo a spotrebitelsky zakon Ti teda za pravdu neda.

                Mimochodom, ta zmena bola nielen na juhu, tak ta sa nedotkla zariadeni ktore obsahovali firmware schopny pracovat s danou verziou standardu aDSL na ktoru telekom upgradoval jednotlive slamy. Proste bezny upgrade.

                PS.: Telekom je snad jediny operator na slovensku ktory ma stale zakonom danu povinnost zaviest telefonnu linku akich o to obcan pisomne poziada. Ma takuto povinnost este nejaky iny operator?
                • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 17:06
                  ---   Návštevník
                  vypadok odstrania, s tym suhlasim, ale ako donutis vyrobcu hw aby vydal FW, ked ti nepojde net? Staci si spomenut na niektore routre well, ktore sa pred nejakym casom prestali pripajat a pomohol az novy FW, na ktory sa cakalo. Cize islo to mimo t-com.

                  Tvrdim presny opak co pises, ked nemas od nich zariadenie tak sa spravaju inac, hadzu chybu na vyrobcu hw. Ved to je najjednoduchsie.

                  A k tej linke, povinnost maju, ale tesit sa z telefonu mozes az ked je to technicky mozne zaviest. Cize povinnost to ano, ale nie za kazdu cenu, je vela ludi co by radi DSL, ale vraj sa neda
                  • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 12.07.2009 | 17:35
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Homologizacia nie je prazdne slovo. Technicka specifikacia urcuje vlastnosti produktu. Zarucny servis ma svoje opodstatnenie.

                    Ak si mal s dodavatelom zle skusenosti, napriklad ze si obdrzal zariadenie bez homologizacie alebo ze by odmietol vybavit reklamaciu, tak si sa mohol ozvat na obchodnu inspekciu. Co si teda urobil?

                    Mimochodom, tak ako opisujes sa chova kazdy zamestnanec helpdesku. Najprv overi zakaznika, potom vezme popis poruchy a k tomu zbiera informacie o kompatibilite. Predpokladam ze Tebe povedal ktoru cast specifikacie ma splnat dane zariadenie a odkazal Ta na technicku podporu vyrobcu/dodavatela. To je pochopitelne, oni nemaju povinnost znasat naklady na vybavenie chyby za ktoru moze niekto iny.

                    PS.: ta povinnost je na hlasove sluzby, tiesnove volanie musi byt dostupne kazdemu.
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 18:09
      Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
      a hovori ti nieco tato chyba?? :
      migi@migi-laptop:~$ sudo stdsl.sh start
      /usr/sbin/stdsl.sh: 20: br2684ctl: not found
      nas0: ERROR while getting interface flags: No such device
      Plugin rp-pppoe.so loaded.
      pppd: In file /etc/ppp/peers/dsl-provider: unrecognized option 'nas0'
      
      
      neviem v com je problem, postupujem presne podla, uz velakrat spomynaneho navodu, a este sa mi to nepodarilo rozbehat :(
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 19:41
        WlaSaTy   Návštevník
        Prehliadol si prvu vetu v tom navode, je v nej "Budeme potrebovat tieto subory:" :-)
        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 21:24
          Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
          no nechcem tu zo seba robit frajera (linux mam len par tyzdnov), ale nemyslim si ze by som na to zabudol, vsetky som si stiahol a tiez vsetky subory aj nainstaloval podla navodu, no idem to skusit este raz :) je nieco naco by som si mal dat bacha pri tych suboroch??
          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 21:35
            WlaSaTy   Návštevník
            Nic v zlom, ale kde mas potom program br2684ctl? Ten by mal byt v rovnomennom baliku.

          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 21:36
            Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
            odpovedam sam sebe :) ano ty hlupak, zabudol si tam ten jeden subor :D dakujem za upozornenie, teraz to uz slape aj pod linuxom, myslel som si ze sa mi to uz nepodari
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2009 | 21:44
              WlaSaTy   Návštevník
              Pohoda. Len by mozno zaujimalo uz aj ostatnych ci nahodou tie nastroje niesu dostupne cez standardne repozitare. Predsa len, za poslednych par rokov sa mohlo nieco zmenit.
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 22.07.2009 | 22:08
      matt   Návštevník
      uz to tu bolo pred mesiacom-cital si to?Zbytocne sa opakuju temy a web zacina byt neprehladny :(

      "Slackware forever"
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.07.2009 | 15:07
      dona   Návštevník
      hmm...mala om podobny problem, len nejako sa mi to potom podarilo rozbehat, neviem sama jak, ale treba dat presnu cestu tomu suboru, co nevie najst...neviem, kamarat mi vtedy povedal jednu vec, ze v terminaly nieco napises, uz neviem co, vyhodi ty vsetky miesta co pozna a potom uz to ide a najde subor.