nvidia a cierna obrazovka

Sekcia: Hardware a Drivery 09.08.2005 | 23:54
Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
mam graf. kartu GeForce2MX. po nainstalovani najnovsich ovladacov zo stranky nvidie(1.0. -7667), zmeneni konfig. suboru xf86config podla readme - odstranenie load "glcore" load"dri" a prepisani driveru z "nv" na "nvidia" a nasledom spusteni gdm mi naskoci cierna obrazovka a neda sa prepnut ani do virtualnej konzoly... skusal som aj pridat riadky v section device, ako uz bolo spomenute tu na fore, ale ani to nepomohlo.. co mam este zmenit a kde, aby mi graficke prostredie islo s 3D akceleraciou?
    • Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 19:58
      peter golis   Návštevník
      a podporuju tak nove ovladace tak staru graficku kartu?
      • Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:04
        Nyo   Návštevník
        Peter ano podporuju na suse 9.3 mi 2mx sla s 3d v pohode v karte nieje problem a asi ani v ovladaci nechapem preco nerobia rpm balyky alebo graficke nadstavby pre zdrojaky ktore by robili to co uzivatel musi prepisat rucne :( skoda este asi potrva kym sa v linuxe zmensi nadmerna cinnost uzvivatela aj ked mnohy ma tera moznu budu odsudzovat ze tuzim po klikani ale o tom po tom ... este skus napisat aka distribucia mozno ti niekto pomoze vela stastia
        • Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:13
          peter golis   Návštevník
          to som rad ze tu kartu este stale podporuju. ja mam totizto kartu NV11 (GeForce2 MX 400 64Mb). je pravda ze by mohla nvidia robit aj rpm baliky. ale vybrala si iny sposob. vlastny instalator, ktory sa pozrie ci nie je hotovy ovladac pre danu distribuciu a danu verziu jadra. ak nie je, tak si ho sam prelozi, inac ho stiahne z internetu. ale na aktivaciu ovladaca je potrebna prirucka. nie je to sice user friendly, ale da sa to podla toho spravit. inac k problemu, je nacitany modul nvidia? ovladac agp je nakonfigurovany cez nvidiu alebo kernel dri/drm? nie je nahodou aktivny framebuffer? o aky motherboard sa jedna? nie je tam pripojeny monitor ktory nezvlada niektore frekvencie a pre istotu sa vypne?
          • Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:21
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Presne tento istý problém som mal aj ja a za 2 mesiace čo som mal Debian Sarge, tak som neprisiel na riesenie :(.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:27
              peter golis   Návštevník
              no, ja som mal podobny. ostala mi biela obrazovka a system prestal reagovat. musel som sa pohrat s nastavenim agp zbernice. nvidia tvrdila ze vie robit s mojou (vtedajsiou) doskou, ale pravda bola niekde inde. musel som pouzit jadrovy ovladac AGP.
          • Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:29
            Nyo   Návštevník
            Tak zabudnime na to co som napisal s tym RPM-ckom ale zdrojak s grafickou nadstavbou by nebol zly ono ked sa v konzole sputi tak naznak graficej nadstavby tam je ale skor byy som bol predsa za to aby sa to instalovalo v grafickom prostredi s grafickou nadstavbou a hoc to nikto ema rad nasledny restartom a bolo by to mne sa naprikald velmi paci instalacia Firefoxu na zdrojaky by stacilo nieaka vseubecna graficka nadstavba ktora by celu instalaciu riadila sama a pritom by nemusela byt ocackana hovadinami nemyslis ? takto by sa prdalo vela uzivatelou leb by to aj zvladla chcel by som vydiet nieaku sekretarku ktora by sa jebkala 1 min so zdrojakom citala by ako to nainstalovat a neslo by to asi by si uz navzdy priala naspat okna a som zastancom ze okna niesu zle linuxu podla mna este treba troska aby bol aj pre beznych uzivatelou a nie pre ludi ako sme mi :D no nie
            • Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 20:50
              peter golis   Návštevník
              instalacia ovladacov grafickeho prostredia v grafike? mozes prilozit ruku k dielu. realizuj sa ak to chces. a sekretarja sa j..... s instalaciou 3d nebude z dvoch dovodov: 1) ma na to technika. komu by bola potom sekretarkou ak by nebola zamestnana vo firme s vybudovanou infrastrukturou? 2) naco je sekretarke 3d akceleracia? aby sa namiesto prace hrala najnovsie hry? ozaj, niesi nahodou spravca takej sekretarky ze po nej chces aby si to nainstalovala sama? presne koli takym spravcom profituju windowsy. brrr. b
          • Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 23:52
            Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
            modul nvidia je nacitany. ovladac agp neviem ci je nakonfigurovany cez nvidiu ci cez kernel dri/drm, to zistim kde? a s tym framebufrom? motherboard je qdi kinetiz 7B s cipsetom VIA KT 133. monitor je LCD 17´´ a zvlada aj 1280x1024@75 ... inac robilo mi to aj vo win2000, ze mi nesla dobre grafika na najnovsich ovladacoch..., asi stiahnem nejake starsie ovladace aj pod linux...
            • Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 06.08.2005 | 01:04
              peter golis   Návštevník
              k ovladacu sa dodava readme: X Config Options Option "NvAGP" "integer ... framebuffer: cat /proc/cmdline premenna vga=XXX ... a samozrejme skontrolovat podporu pre danu dosku (lspci, lsmod) - ci su nacitane potrebne ovladace a ci ich treba.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 07.08.2005 | 00:26
                Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                priznam sa, moc z toho mudry nie som... v X configu nemam ziadny parameter "NvAGP" framebuffer tam vypada, ze nie je, lebo vypis cat... je len 1 riadok a to auto BOOT IMAGE=LINUX ro root=303 budem sa opakovat, ale, ono, problem je v tom, ze ked zmenim tie riadky v xconfig a restartnem gui, tak mi zamrzne cely pocitac, cierna obrazovka, klavesnica nereaguje, jedine co mozem urobit je tvrdy reset, boot z liveCD, vratenie driver v xconf na stare "nv", potom mi ide aspon gui ... ak si pozriem vypis z xconf.old tak vidim, ze modul nvidia nacitalo ... a z ostatneho som blb ... lspci - mam tam VGA COMPATIBLE CONTROLLER (NV11) lsmod - mam tam nejaky agpgart ...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazo 07.08.2005 | 16:31
                  Peter Golis   Návštevník
                  :v x configu nie je parameter NvAGP takze sa berie standardna hodnota. treba sa s tym pohrat. moja karta (nv11) mi robila na mojej doske nieco podobne. zacali sa startovat X a zatuhlo to. ibaze grafika uz bola inicializovana. musel som zmenit uvedeny parameter tak, aby sa pouzil jadrovy ovladac pre AGP. nvidia tvrdila ze s tym agp vie robit, klamala.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna ob 08.08.2005 | 21:08
                    Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                    aj som googloval a zistil som, ze podobny problem ma dost vela ludi, ale nie vsetkym rozne riesenia zaberaju..., este nieco vyskusam..., keby som vyriesil, dam vediet, takze zatial dik :-)
    • Re: nvidia a cierna obrazovka 05.08.2005 | 21:27
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Odporucal by som nainstalovat drivery ydebianovskych balikov (teraz nie som v Debiane, ale myslim, ze su to baliky nvidia-glx a nvidia-kernel-source). Podrobnejsi navod najdes po instalacii v adresari /usr/share/doc/nvidia-glx/README.Debian. Funguju v pohode aj s 3d akceleraciou.
      • Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 07.08.2005 | 00:30
        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
        pokial viem, tak sa dodava len balik "nv". nvidia-glx a nvidia-kernel-source som v debiane nenasiel, to som kedysi instaloval ako tusim rpm v SUSE, kde mi taktiez potom padlo gui ...
        • Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 09.08.2005 | 19:15
          Avatar habib slack, gentoo, arch  Používateľ
          s istou verziou ovladacov som mal tento problem aj ja, vtedy bolo treba pouzit patchnute. ale neviem ci je to tento pripad, skusil by som google
          • Re: Re: Re: Re: nvidia a cierna obrazovka 09.08.2005 | 23:54
            Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
            ktora verzia google je ten patchnuty ovladac ;-)? diskusnych for som uz precital dost vela...skusal som aj starsie ovladace(patchnute som nenasiel), tie sice nevyhadzovali ciernu obrazovku, ale s blikajucim nefunkcnym kurzorom..., pravdupovediac, nemam tolko casu, aby som neviemkolkokrat spustal liveDanix, ked mi nabehne ta cierna obrazovka a vsetko zmrzne ..., okrem toho mi nejde rozbehat ani winmodem..., tam este nieco skusim ...