ovladac nvidia

Sekcia: Ostatné 13.03.2005 | 18:44
mr.fritz   Návštevník
pri instalacii ovladaca pre graf. kartu nVidia Riva TNT2 mi vypise hlasku: No precompiled kernel interface was found to match your kernel; would you like the installer to attempt to download a kelner interface for you kelner from the NVIDIA ftp site (ftp://download.nvidia.com)? a potom mi vypise este druhu hlasku: No precompiled kernel interface was found to match your kernel; this means that the installer will need to compile a new kelner interface a ovladac vobec nenainstaluje. pls poradte co s tym.
    • Re: ovladac nvidia 30.01.2005 | 20:41
      m0d0r   Návštevník
      No keby si lepsie a dalej cital tak s najvacsou pravdepodobnostou to neskompiluje preto lebo nemas nainstalovane zdrojaky jadra ktora prave pouzivas :) skus ich nainstalovat :) bude sa to volat priblizne kernel-sources-cislo-jadra a skus znovu nainstalovat ovladac :) a ked toto nepomoze tak na konci ti vypise aby si kukol log niekde a da ti presny link kde je ten log :) tak ho sem potom pastni :)
      • Re: Re: ovladac nvidia 30.01.2005 | 20:41
        Lubo   Návštevník
        aj kernel-headers
    • Re: ovladac nvidia 30.01.2005 | 22:03
      q-parser   Návštevník
      Podobny problem som mal aj ja. Obisiel som to jednoducho tym, ze som ten skript spustil s parametrom, aby pouzil aktualne jadro, ktore mas v systeme. Ale ani za otca si nespomeniem, aky parameter to bol, mozno --use-current-kernel, alebo tak...skus kuknut help.
      • Re: Re: ovladac nvidia 31.01.2005 | 00:55
        mr.fritz   Návštevník
        presne je to -add-this-kernel :)
    • Re: ovladac nvidia 31.01.2005 | 00:47
      mr.fritz   Návštevník
      podarilo sa mi nainstalovat kernel source a tiez ovladac, ale teraz mi pri spusteni xwindow blbne grafika: mys mi nezobrazuje, grafiku nevykresluje, namiesto pozadia mam logo nvidia, atd ... pritom som vsak nastavil aj FX86config podla README suboru
      • Re: Re: ovladac nvidia 31.01.2005 | 01:29
        q-parser   Návštevník
        A co si tam presne robil? Ved podla mna stacilo prepisat riadok: Driver "nv", a to nv nahradit s "nvidia".
        • Re: Re: Re: ovladac nvidia 31.01.2005 | 09:52
          m0d0r   Návštevník
          je tam viac veci ako len prepisanie nv na nvidia :) treba poriadne precitat README na ktore sa instalator odkazuje :)
          • Re: Re: Re: Re: ovladac nvidia 31.01.2005 | 13:25
            q-parser   Návštevník
            Ked som bezal na MDK, tak stacilo len to prepisat. Teraz bezim na Gentoo a tiez to staci. Pokial ma pamat neklame, tak tam boli aj ine nastavenia a myslim, ze sa nejaky riadok mal dokonca cely vymazat...
    • Re: ovladac nvidia 13.03.2005 | 18:44
      MK   Návštevník
      ja zas nedokazem najst balicek kernel-headers nieco nieco .rpm samozrejme verziu 2.6.11 aby bola rovnaka s jadrom. nikde to nie je na stiahnutie! a potom ze preco nemozem nainstalit drivery nvidia :(