Nejde zvuk

Sekcia: Konfigurácia 01.07.2009 | 23:05
Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
Prosim o radu ako preinstalujem program (balik,driver) na zvukovy adapter. Pri prehravani slabo praskaju reproduktory,no hlasitost funguje(teda podla hudby). Instaloval som mencoder a trancode cez synaptic a asi odvtedy to nejde,spominane baliky som uz odstranil i restartoval no nepomohlo. Dakujem za pomoc a radu. :-)
    • Re: Nejde zvuk 02.07.2009 | 10:10
      dusan   Návštevník
      Zlý postup prebratý z MSWindows.

      Skúšal si nastaviť v mixeru zvuku (napríklad v KDE sa používa Kmix).

      Pravdepodobne je problém v pulse. Odporúčam tento vraper nad Alsou (ovládače zvuku a zároveň jednoduchý server pri použití dmix) výpnúť.

      Alebo je problém medzi stoličkou a monitorom. Ak si nič iného nerobil v /etc (systémové nastavenia) tak skús vytvoriť nového uživateľa (vytvorý sa ti adresár /home/nový_uživateľ) a prihlás sa ku nemu.
      Ak v ňom ide zvuk ok tak vo svojom adresáry zmaš /home/normálny_uzivatel/.pulse a /home/normálny_uzivatel/.pulse-cookie
      • Re: Nejde zvuk 02.07.2009 | 14:59
        najsamblbejsi   Návštevník
        otvor si prikazovy riadok a skus:

        speaker-test tento prikaz ti vyskusa zvuk

        alsamixer tento prikaz ti nastavi hlasitost (mozno mas len stlmenu hlasitost)

        ak nepomoze nic skus nakonfigurovat zvukovu kartu

        alsaconf vyskoci na teba interaktivny konfiguracny nastroj , nastav si zvukovku podla seba a restartni
        • Re: Nejde zvuk 02.07.2009 | 16:51
          dusan   Návštevník
          Hm tak ten alsamixer vyzerá celkom dobre (ak sa dobre pametám v starších (naozaj starých verziach:-) ) vyzeral o dosť gekovatejšie :-).

          Ale pozor ako som písal možno mu robý neplechu ten pulse server.

          Chýba pár drobností na čom to prehrával či mal nastavený zvukový výstup (v tom prehrávači) a podobne.
    • Re: Nejde zvuk 02.07.2009 | 15:39
      Peter S.   Návštevník
      ja som nedávno prešiel na OSS v4 a odvtedy žiaden problém.....

      ale odporúčam pohrať sa s mixérom, možno maš len zapnutý kanál ktorý nepotrebuješ a ten ti tam pridáva šum...