nastavenie ssh za proxy, port forward

Sekcia: Konfigurácia 05.07.2009 | 21:51
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Nazdar... mam mensi problem, potrebujem aby bolo dostupne ssh na mojom domacom stroji ktory je za proxy... mam nastavene forvardovanie portov, konkretne pre ssh mam port 27002, ale stale sa na neho nemozem pripojit spoza proxy, len z vnutornej siete (co je cudne, lebo apache mi krasne ide aj spoza proxy). Pls, budem vdacny za pomoc

Oba systemy (nb aj domaci stroj na ktorom to potrebujem nastavit) su ubuntu 8.04

Ospravedlnujem sa za diakritiku a ak tu pripadne takato tema uz je. Dakujem
    • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 06.07.2009 | 09:56
      otazka   Návštevník
      1. aky pouzivas proxy server?

      2. ako a kde mas nastavene forwardovanie portov ?

      • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 06.07.2009 | 12:00
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        ok, takze proxy som vyhodil, system je nacisto preinstalovany a nastaveny tak ako bol len bez proxy

        stroj sa nachadza za AP od zcomaxu ktore má verejnú IP a na ňom je nastavené forwardovanie portu 27002 (a zopar dalsich) tcp aj udp na vnutornu IP 10.10.10.2 toho stroja

        zvnutra sa na ssh pripojím na ten port, zvonku ee, respektíve nemám ako to poriadne vyskúšať (ak je niekto ochotny pomoct, tak na skusku tam nahodim nejaky ucet a heslo, poslem mailom)

        takisto mám vyskúšané že zvonku je možné pripojiť sa na apache (non default port), hlds...

        router:
        http://wifi.aspa.cz/zcomax-wa-2204a-tx-podpora-poe-wireless-802-11g-ap-client-router-bridge-4p-switch-nova-rev-z76694
        • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 06.07.2009 | 13:24
          otazka   Návštevník
          pouzivas prepinac -p ? skus programy nmap a netstat na overenie dostupnosti
          • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 06.07.2009 | 13:52
            Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
            ano, pripajam sa zvonku pomocou

            ssh user@adresaAP -p 27002

            zvnutra

            ssh user@adresaStroj -p 27002 , co ide v poriadku

            nmap na AP
            27002/tcp filtered flexlm2

            nmap na stroj
            27002/tcp open flexlm2

            vyskusas testovaci ucet ?
            • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 07.07.2009 | 11:45
              finder   Návštevník
              podla vypisu Ti sshd sedi na porte 27002. Nespravil Ti provider forwardovanie portov na AP tak, ze sa forwarduje vnutorny port 22 na vonkajsi 27002 ? V tom pripade by si mal nechat sshd pripojit na standardny port 22.
              • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 07.07.2009 | 13:02
                Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
                nie, vonkajsi port 27002 mi forvadruje na vnutornu 10.10.10.2:27002

                ale to co si napisal ma doviedlo k tomu ze zvnutra mam zavrety na 10.10.10.1 (to AP ktore ma verejnu IP) port 27002. Pri ssh ma byt otvoreny alebo nemusi byt ? Ako som uz pisal hore, apache a hlds mi idu bez toho aby na AP boli pre vnutornu siet otvorene porty...

                sry, som len zaciatocnik
                • Re: nastavenie ssh za proxy, port forward 07.07.2009 | 14:16
                  Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
                  ok, uz to ide... problem bol v sieti z ktorej som sa skusal pripojit, stracalo tam TCP pakety

                  dakujem vsetkym