Neda sa mi nabootovať mandriva

Sekcia: Hardware a Drivery 08.07.2009 | 18:23
jack   Návštevník
http://rapidshare.com/files/253416337/Sn_mka244.jpg


Tu je obrazok s problemom pri bootovaní mandrivy spring 2009.1


DIKY
    • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 08.07.2009 | 18:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      daj ten obrazok na normalny server urceny na obrazky... z rapid share sa mi stahovat nechce, a ani neviem komu by sa chcelo. skus napriklad imageshack.us
      • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 08.07.2009 | 21:04
        jacko   Návštevník
        http://img14.imageshack.us/img14/7847/snmka244.jpg


        TU JE TEN IMAGESHACK
        • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 08.07.2009 | 22:52
          WlaSaTy   Návštevník
          To je uz vazne zle ked jadro nenajde disk podla UUID. Ktory disk si to formatoval?
        • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 08.07.2009 | 23:21
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Hmm, robi to hned po instalacii alebo uz to kedysi uspesne nabehlo? Ako mas rozdelene disky, raid, lvm, ake typy particii? Co si este po instalacii robil s particiami? Tieto vsetky informacie si mal uviest uz v povodnej otazke.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 09.07.2009 | 17:47
            jacko   Návštevník
            Mam ext3 particiu a keď som nainštaloval linux, tak pri prvom štarte mi toto spusti, inak pri instalacii som dal z internetu stiahnut distribution upgrade,zeby to bolo preto? Jednoducho pri prvom starte mi to robi. Ten disk mam western digital a je to secundarny disc, ale pri starte stlacim F8 a dam spustit hdd1 a ide z neho grub loading a potom to hodi,co je na obrazku
            • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 09.07.2009 | 23:40
              WlaSaTy   Návštevník
              No, ale ktory z tych diskov si formatoval?

              Na fotke je vidno ze mas na primarnom kanali dva disky a na sekundarnom kanali dve mechaniky. Ak si to dal na treti disk co je na inom radici (hoci aj cez USB), tak by si to mohol spomenut. Rovnako ako by si mohol spomenut aj aky radic je na tej masine a ako su tie disky rozdelene.
              • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 10.07.2009 | 12:08
                jack   Návštevník
                Prvy disk mam normalne cez ide ata 100 mam rozdeleny na 3 casti,ten druhy,kde je ta mandriva mam rozdeleny na 2 casti a na prvej casti je ta mandriva a potom mam este usb disk,ktory nemam rozdeleny.
                • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 10.07.2009 | 18:59
                  WlaSaTy   Návštevník
                  K tomu by bolo vhodne povedat aj aky radic to ma, mozno instalator potrebuje pridat ovladac do initrd a zabudol tak urobit.

                  Nakopni LiveCD a pokukaj co je tam za hardware, najme radic.
                • Re: Neda sa mi nabootovať mandriva 13.07.2009 | 22:16
                  matt   Návštevník
                  co tak z instalacneho cd urobit update a nadefinovat, kde sa ma nainstalovat grub. asi by to bola najrychlejsia oprava.

                  "Slackware forever - no compromise"