AVR Dragon

Sekcia: Hardware a Drivery 23.07.2009 | 14:18
skywaker   Návštevník
prosim vas chcem si kupit AVR Dragon na programovanie atmelov. mam otazku ako je na tom s podporou linuxu. a ake mate skusenosti s tymto kuskom hw.
    • Re: AVR Dragon 23.07.2009 | 16:01
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Osobne by som na programovanie odporúčal dapa (funguje aj ako ISP) za cenu rovnú cene vodičov (môžeme zaokrúhliť na zhruba 0).
      • Re: AVR Dragon 24.07.2009 | 00:45
        skywaker   Návštevník
        hej ale ja nemam ani rs232 ani paralelak v pc a usbciek mam dost celkovo cez 12 portov takze tak asik
        • Re: AVR Dragon 25.07.2009 | 09:53
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Ja mám RS 232, ale plánujem kúpiť desktop s LPT, predsalen sa s tým najlepšie programuje. USB je docela hnus, vyrobiť vlastnoručne programátor na USB je o život a zase už existujúce nemusia poriadne fungovať na Linuxe :(
          • Re: AVR Dragon 25.07.2009 | 21:26
            skywaker   Návštevník
            si nekupujte dalsie pc staci karta do pci slotu.. ja to chcem tiez tak riesit.
          • Re: AVR Dragon 26.07.2009 | 15:16
            Nathan_   Návštevník
            Ja som programátor kúpil z eBaya, v linuxe funguje výborne, lepšie ako vo windowse. Konkrétne som kupoval AVRISP a k tomu DIP board spolu za necelých $50. Oproti LPT programátoru čo som si predtým popájkoval je to spoľahlivejšie, môžem tým programovať viac procesorov a hlavne tým môžem programovať aj z notebooku.