Apache vysvetlenie

Sekcia: Konfigurácia 25.07.2009 | 13:23
Lukas   Návštevník
Ahojte,

Budem zniet ako uplna lama ale nemam s tym skusenosti, Apache som pouzival len tak ze som si nakopiroval HTTPecka do zlozky a bolo.
Avsak potrebujem sa dozvediet viac.

Mam Apacha na BSDecku, ako tam dostanem potrebne subory, alebo ked ich uz dakde mam ulozene tak ako ich spustim na Apachi.
Skor by som chcel vediet ako sa to robi vo firmach a tak, ze subory su na jednom serveri a Apache server ich spusta.. je to dako poprepajane..

Napriklad ako to maju urobene univerzity, alebo banky,... vsetky subory v tej zlozke apache/www/htdocs..

Prosim vysvetlite dakujem
    • Re: Apache vysvetlenie 25.07.2009 | 14:35
      nahodny   Návštevník
      z potrebnych suborov urobis web-stranky na sieti tak, ze ich skopirujes do adresara ktory mas nastaveny ako Document root v apachi.

      Co sa tyka komplexnejsich webov v bankach, na univerzitach a pod. Tam je to to iste. Webove stranky su ulozene na pocitaci kde mas apache, avsak ine sucasti ako su databazy, java, sap a ine aplikacie mozu byt na inych serveroch. Takto kooperujuce servery sa nazyvaju prostredie.

      • Re: Apache vysvetlenie 25.07.2009 | 15:27
        freebeart   Návštevník
        1. Je mozne mat subory na inom servery napr FTP.. a apache na inom... tahat tieto subory zo servera FTP?..

        2. Ako sa riesi potom rychla uprava webovych stranok? upravuju sa priamo na serveri ked su tam ulozerne?

        3. Ak mam BSD a Apache akym sposobom mozem prensies moje subory napr vytvorenu tu stranku do apache priecinky odkial mi bude loadovat stranky na web

        Dik