jazyk

Sekcia: Konfigurácia 25.07.2009 | 19:21
peter   Návštevník
preco mam niektore nazvy,vety po SK a niektore po EN?

mam PC kde mam napr slovo Systém tak na mojom laptope mam slovo System (cize po EN)

a ked uz sem pisem tak sa este spitam ze, kde si nastavim prepinanie klavesi ako vo WIN alt+shift

dik za hlp
    • Re: jazyk 25.07.2009 | 19:47
      peter   Návštevník
      este dodam ze v:
      system/sprava/vyber jazika
      mam tam zvolenu len anglictinu a ked si svoli SK alebo CZ a dam apply tak my vypise error:
      E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
      E: _cache->open() failed, please report.
    • Re: jazyk 25.07.2009 | 19:53
      najsamblbejsi   Návštevník
      asi preto ze pouzivas distribuciu a programy, ktore nie su uplne lokalizovane do slovenciny. ak ti to velmi vadi, pouzi cestinu pre system, alebo sa zapoj do prekladania danej distribucie a programov.

      prepinanie klavesnice vies nastavit v aplete indikator klavesnice.

      pravym klikni na panel --> pridat do panelu --> indikator klavesnice > pravym na indikator klavesnice (ktory uz je na paneli) -->
      nastavenie klavesnice --> zalozka rozlozenie --> moznosti rozlozenia --> prepinanie rozlozenia

      tam si mozes nastavit skratky ake chces, nielen alt+shift
      • Re: jazyk 25.07.2009 | 20:01
        peter   Návštevník
        mam ubuntu. a kao som spominal na desktope mam pisane po SK a na laptope je to iste slovo po EN , ubuntu osm instaloval s toho isteho CD na oba PC.
        a skusal osm prepnut na CZ ale mi to hodi ten error co som spomynal. nevies co je stym? :(
        • Re: jazyk 25.07.2009 | 20:06
          Avatar lubos679   Používateľ
          Pozri si to, co si sam napisal.
          E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
          E: _cache->open() failed, please report.
          Konkretne dpkg --configure -a
          • Re: jazyk 25.07.2009 | 20:51
            peter   Návštevník
            aha sakra sry ze som to neskusil skor...
            nabuduce budem skor rozmyslat ako sem pisat :D :)
            dik za ochotu! ;)