LINUX DISTRIBUCIE

Sekcia: Ostatné 31.07.2009 | 00:41
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
velmi by ma potesilo, keby ti z vas, ktori radi skusate stale nieco nove, ste sem z casu na cas prispeli linkami na zaujimave linuxove distribucie [so strucnym popisom, vasim nazorom, atd.]
    • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 01:10
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      SourceMage GNU/Linux - www.sourcemage.org

      Zdrojova distribucia, podobne ako Gentoo. Instalacia pomocou tzv. spellov. Veľmi rýchla (optimalizovaná) distribúcia s príjemnou komunitou.
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 01:24
        skywaker   Návštevník
        Lunar Linux -- to iste ako SourceMage len viac balickov...

        TinyMe - projekt odvodeny od PCLinuxOS

        ArkLinux -- povodne pre obycajnych uzivatelov a hlavne s mensimy znalostami ale ako tak pozeram treba k tomu fakt trochu umu aby clovek vyriesil niektore problemy. inac rpm distro s apt-rpm teraz uz aj 64bit s zypperom od suse

        Jibbed -- NetBSD live cd... odporucam pre tych co chcu netbsd .. odporucam najprv skusit jibbed

        • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 02:16
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          Mepis - zaujimava moznost pre ludi, ktori maju radi KDE3 a user friendly debianove distro. Nie je nejako extra rychle a ani nema najnovsie balicky, no funguje celkom fajn.


          btw to all: tie distribucie ktore sa tu ozyvaju - co takto dopisat ich do plusov a minusov linuxovych distribucii v nasej databaze znalosti?
          • Re: LINUX DISTRIBUCIE 04.08.2009 | 04:01
            Psychiater   Návštevník
            Ach boze Stanko :) Zas?
            • Re: LINUX DISTRIBUCIE 04.08.2009 | 12:40
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              co zas? co z toho co som napisal Ti nedava spavat? :)
              • Re: LINUX DISTRIBUCIE 05.08.2009 | 04:03
                Psychiater   Návštevník
                Ale nič ja len tak :)
    • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 17:19
      matt   Návštevník
      Tomas, skusal som turecke distro, pridal som to aj s malym popisom, skoro nik to necital. Tu sme na stranke "Bubuntu" :)))
      Inak pre programatorov, turci tvrdia, ze transformacie roznych makier z win office do openoffice su mozne, len stranky treba citat, nielen o distre, sice v anglictine, ale je tam rad zaujimavych veci. Ja sam sice mam Slackware, ale tad si pozriem nove veci a mozem povedat, ze som Pardus nainstaloval na 4 pocitace z roznymi konfiguraciami a div sa svete, vsetko islo, co som chcel, nic som nemusel upravovat. Povedal by som predsudky bokom a to na tom distre pracuju plateni ludia, treba si pozriet, kto ho vlastne vydava.

      "Slackware forever"

      • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 23:04
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        WEAKNET LINUX ver 2.0 FINAL
        vychadza z: UBUNTU
        prostredie: GNOME
        LIVE DVD

        uroven: ADVANCED urceny na: testovanie prieniku, forenzne testovanie a i. bezp. ulohy
        viac nfo na strankach projektu
        screenshot najdete TU
        -
        New Linux OS
        najnovsie distro je z roku 2007

        ISO download najdete TU
        -
        nUbuntu nepoznam, podelte sa o info www.nubuntu.org
        • Re: LINUX DISTRIBUCIE 01.08.2009 | 23:36
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Tusim ze nubuntu pouziva fluxbox , nic viac specificke na nom nenajdes.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: LINUX DISTRIBUCIE 01.08.2009 | 23:46
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            neviem ci je to velmi udrziavane, podobne ako fluxbuntu.

            nubuntu - sietove vecicky
            fluxbuntu - bezny desktop
    • Re: LINUX DISTRIBUCIE 31.07.2009 | 23:14
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      celkom fajn prehlad je aj na distrowatch ale fakt skusenost podana uzivatelem je najlepsia ;)
      • Re: LINUX DISTRIBUCIE 01.08.2009 | 12:40
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        distrowatch poznam, ide mi skor o osobne poznanie, nazor a skusenost inych
    • Re: LINUX DISTRIBUCIE 02.08.2009 | 16:41
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      z klasických neveľkých distribúcií ja osobne odporúčam (okrem iného) na vyskúšanie:

      BLAG: distro, vychádzajúce (občas) z Fedory s niekoľkými vylepšeniami. www.blagblagblag.org

      gNewSense: distro vydávané spolu s Ubuntu LTS, plne bez uzavretého SW. www.gnewsense.org
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
    • Re: LINUX DISTRIBUCIE 02.08.2009 | 19:50
      matt   Návštevník
      doporucujem vyskusat pmagic 4.3 - da sa povedat, ze je to rescue distro