FreeBSD -Graficke prostredie

Sekcia: Konfigurácia 10.08.2005 | 11:34
Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
Ahojte, tak prisiel ten cas na vyskusanie FreeBSD ked ho uz tak vsetci chvalite :)) Mam len mensi problem , .. po naistalovani zakladneho systemu mi ako nenabieha ziadne grafixke prostredie.. v instalacii som zaskrkol vsetky X-tolls a podobne.. niekde som narazil na zmienku o fluxboxe tak som tiez vsetko zaskrko , planoval by som mat na FBSDcku flixbox ..len si nevirm radi ako ho mam teraz akvivovat alebo skompilovat... mod instalacie som pouzil standart , a ti instalacie z interetu z ftp ..tak mi prosim vas poradte, prikaz startx nebere..
http://Notes.MartinFrano.info
    • Re: FreeBSD -Graficke prostredie 09.08.2005 | 09:28
      Predator   Návštevník
      V Handbooku k FreeBSD máš pekne rozpísané, ako na to ... V skratke - musíš si najskôr nastaviť X-server príkazom xorgconfig (startx samozrejme nechodí, keď nie sú X-ká nastavené) a potom musíš zabezpečiť, aby ti automaticky nabiehal pri štarte display manager, čo ide dvomi spôsobmi - alebo si na konzolu 9 v súbore /etc/ttys nadefinuješ príslušný display manager (KDM, XDM ...), alebo si v /etc/rc.d urobíš malý skriptík X.sh, kde napíšeš cestu k display manageru a on sa spustí sám pri štarte, ako všetko, čo je v tomto adresári uložené. Veľa šťastia. P.S. Píšem Ti z FreeBSD 5.4 STABLE.
      • Re: Re: FreeBSD -Graficke prostredie 09.08.2005 | 11:47
        skywaker   Návštevník
        caute mne nesiel skompilovat mplayer a ani xien pod freebsd 5.3 a neviem v com je chyba. nemam internet takze to kompilujem zo stiahnutych orig. tar.bz2 balickov. inac sa mi fbsd paci ale asi skusim debian linux. tak cau.
        • Re: Re: Re: FreeBSD -Graficke prostredie 09.08.2005 | 11:58
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          Ked nemas pristup na internet, nema zmysel instalovat FreeBSD. Inak pri kompilacii ti system urcite vyhodil nejaky error, ten si staci precitat a riadit sa podla neho. Ale Debian je dobra volba.
          • Re: Re: Re: Re: FreeBSD -Graficke prostredie 09.08.2005 | 15:25
            - ScoRpio -   Návštevník
            No ja som uz pohode, mam najgenialnejsiu distribuciu , WINDOWS XP ! to je distro :) [toto neberte ako zart]
            • Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD -Graficke prostredie 10.08.2005 | 11:34
              Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
              Kazdemu, co jeho je...