virtual server

Sekcia: Ostatné 19.08.2009 | 16:09
Avatar kormidelnik   Používateľ
podarilo sa mi zohnat vlastne serverove zelezo s procesorm INTEL Core 2 Quad Q8200, 8GB RAM, 2x500GB SATA2

tento trhac internetu by som chcel dat do nejakeho housingove centra a hladam partaka/partakov ktori by sa podielali na spolufinancovani servera.

samozrejme odmenou za spolufinancovanie by bolo vytvorenie vlastneho virtualu:
1. plnohodnotny virtualny server s parametrami podla dohody
2. root account
3. verejna IP adresa
4. unlimited traffic.
5. operacny system podla dohody - najlepsie Linux.
    • Re: virtual server 19.08.2009 | 17:01
      snajpa   Návštevník

      Ahoj

      O neco takoveho jsme se pokouseli a vyslo nam to - vpsFree.cz. K tomu co nabizis - uz sis zjistoval detaily o housingu? Podle me nesezenes housing, kde budes mit dostatek IPv4, nativni IPv6 a neomezeny traffic za takove penize, aby se to vyplatilo.

      Pokud pojedes na technologii plny virtualizace, IMHO toho ta masina neutahne vic, nez nejakych 7-8 serveru, coz bude docela krusne, pokud se ti ma zaplatit housing s takovymi parametry.

      Nicmene ti preju hodne stesti. :-)

      • Re: virtual server 19.08.2009 | 17:23
        Avatar kormidelnik   Používateľ
        moc dakujem :)

        uz mam vsetko zajednane, pobezi na tom ESX tak dufam, dokonca aj miesto v racku vo vyske cca 150cm - koli pohodnemu pristupu :)

        len aby sa naslo este zopar ludi co im nevyhovuje obycajny hosting a chcu za menej penazi viac muziky.

        pozeram na tvoj vps admin a na datovy tok - vyzera to tak akoby ani virtualky neboli pripojene k netu :)
        • Re: virtual server 19.08.2009 | 17:25
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ono sa to zda, ked niekto urobi zrazu PEAK 26Mbit, tak potom nie je ani vidiet traffic
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte