MD5sum

Sekcia: Konfigurácia 18.08.2005 | 16:43
Matus   Návštevník
Dobry den, mohol by mi prosim Vas niekto poradit, na co je subor MD5sum a ako sa pouziva???
    • Re: MD5sum 09.08.2005 | 14:50
      peter golis   Návštevník
      v skratke a laicky: obsahuje kontrolny sucet suborov. pouziva sa na kontrolu integrity suboru pomocou programu (prekvapivo) md5sum. napr: vytvorenie: md5sum * | tee md5.sum overenie: md5sum -c kontrolny-sucet.md5 dost vhodne ak clovek stahuje nejake data z internetu (napriklad iso) a potrebuje overit ci to stiahol korektne. alebo ak robi zalohy. ja si napriklad mp3ky vypalujem 2x. jedno cdcko pouzivam, a ak mu uz nesedi kontrolny sucet lebo je doskrkane, tak ko skopirujem z druheho a pouzivam spokojne dalej. bez strat, praskania,....
      • Re: Re: MD5sum 09.08.2005 | 14:55
        Matus   Návštevník
        odkial mozem dostat ten program MD5sum
        • Re: Re: Re: MD5sum 09.08.2005 | 21:13
          peter golis   Návštevník
          md5sum je standardnou sucastou kazdej rozumnej linuxovej distribucie. ale na internete sa daju zohnat aj verzie pre ine operacne systemy.
      • Re: Re: MD5sum 17.08.2005 | 18:46
        telra   Návštevník
        sorry ten priklad som trochu nepochopil nemalo by to byt vytvorenie: md5sum * > md5.sum overenie: md5sum -c md5sum.md5 alebo vytvorenie: md5sum * |echo md5.sum overenie: md5sum -c md5sum.md5 som absolutny zaciatocnik tak sa pytam resp. co je to za prikaz tee?
        • Re: Re: Re: MD5sum 17.08.2005 | 20:14
          Avatar habib slack, gentoo, arch  Používateľ
          man tee?:)
          • Re: Re: Re: Re: MD5sum 17.08.2005 | 23:39
            peter golis   Návštevník
            tak tak, habibi. malo tam byt tee. aby to vypisal aj do suboru a aj na obrazovku. clovek aspon vidi progress ked ma viacej suborov. napriklad ja si archivujem fotky ak ich mam cca 100. da sa to aj s presmerovatkom. vtedy ale clovek nic nevidi.
          • Re: Re: Re: Re: MD5sum 18.08.2005 | 15:13
            telra   Návštevník
            tebe sa to povie, lenze ja som na dovolenke a nemam pristup na linux comp ani k putty :( neexistuje nejaky online na internete man?
            • Re: Re: Re: Re: Re: MD5sum 18.08.2005 | 16:43
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              www.google.com/linux , tam zadaj prikaz a medzi prvymi budes mat odkazy na manualove stranky