Instalacia PCR Linux Knoppix

Sekcia: Ostatné 15.12.2006 | 17:35
Matto   Návštevník
Mam Knoppix z PC Revue 1/2005 a chcem ho nainstalovat. spustil som instalator, zvolil typ instalacie a potom mi vyhodilo textovy subor s prikazmi na xdialog, ked dam dalej cele sa to zavrie. podla manualu to tam ani nemalo byt a neda sa mi cez to dostat. vie niekto co s tym? diky
    • Re: Instalacia PCR Linux Knoppix 10.08.2005 | 10:47
      Pink Panther   Návštevník
      Mne to islo v pohode. Sprav to podla navodu : Nabootujes ho -> das Shell -> su -> knoppix-installer -> Nastaviť Inštaláciu ->tam si to už budeš vedieť nastaviť -> Uložiť Konfiguráciu -> no a konečne Spustiť inštaláciu -> na konci inštalácie ešte ak chceš vytvor záchrannú disketu a máš to -> reštartuj comp vyber Live CD a zobrazí sa ti LILO Loader - > ak mas viacej systemov vyber si ktory chces pouzivat ... :-) Nic Tazke ... mne to takto islo a som spokojný :-) ... Ziadny textovy subor ti to nema vyhadzovat ja v tom problem nevidim ...
      • Re: Re: Instalacia PCR Linux Knoppix 10.08.2005 | 16:38
        TomiT   Návštevník
        Presne! Takto to funguje. Nabootovat z CD spustit shell a napisat sudo knoppix-installer a potom uz iba klikacka.
    • Re: Instalacia PCR Linux Knoppix 10.08.2005 | 17:36
      Bubo   Návštevník
      Aj mne to islo bez problemov podla postupu ako Ti napisal PinkPanter a to nie som nejaky guru. Ak Ti to islo spustit z CD, malo by sa to dat aj nainstalovat.
    • Re: Instalacia PCR Linux Knoppix 10.08.2005 | 17:37
      Bubo   Návštevník
      Aj mne to islo bez problemov podla postupu ako Ti napisal PinkPanter a to nie som nejaky guru. Ak Ti to islo spustit z CD, malo by sa to dat aj nainstalovat.
    • Re: Instalacia PCR Linux Knoppix 11.08.2005 | 19:20
      Matto   Návštevník
      Diky. uz som to rozbehal - problem bol v tom ze som nemal swapovaciu particiu. uz je to v pohode.
      • problem 15.12.2006 | 16:55
        Peter   Návštevník
        nainstaloval som si linux ale pri starte mi nechce spustit graficke prostredie nevim co s tym nastartuje len v textovom rezime
        • Re: problem 15.12.2006 | 17:35
          skywaker   Návštevník
          skus sa prihlasit a napisat do terminalu "startx" konfiguracia "xorgconfig"