tripple boot :)

Sekcia: Ostatné 27.08.2009 | 12:03
johny23   Návštevník
Zdravim. Chcem pridat k dualbootu Windows 7 / Ubuntu aj Debian a mam 2 otazky. Ked pri instalacii Debianu dam iba particiu "/", bude za "home" brat particiu "/home" ktoru som si spravil zvlast, este pri instalacii Ubuntu? Dalej, nainstaluje sa novy Grub s Debianom a pouzivat sa bude ten? Ak su moje otazky blbe, sorac, som este lamka :)
    • Re: tripple boot :) 27.08.2009 | 12:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      akakolvek distribucia ktoru budes instalovat sa nainstaluje tam, kde to urcis. aj vsetky disky pripoji tak, ako to urcis ty.

ak mas ubuntu a chces pridat debian, tak ten debian moze pouzivat /home z ubuntu ak si to prajes, no moze pouzivat aj uplne iny disk.
      • Re: tripple boot :) 27.08.2009 | 12:26
        johny23   Návštevník
        Aha, takze staci ju pri instalacii oznacit ako home, ale nech sa nesformatuje. Hmmm, to da rozum :) Dik.
        • Re: tripple boot :) 27.08.2009 | 12:31
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
          len bacha, v svojom home nemas len fotky a videa, ale aj nastavenie gnome panelu, nautilusu atd atd atd. mat rovnake nastavenia na 2 odlisne systemy s odlisnymi verziami programov atd atd atd sa mi nezda ako totalne uzasny napad :)

zaujimave riesenie je jeden ucet si pomenovat johny23 a druhy johny32, a bol by pokoj :) alebo pripojit si debianove home ako /home/johny23/debian
          • Re: tripple boot :) 27.08.2009 | 16:29
            Johny23   Návštevník
            Aha, to ma nenapadlo, dik za upozornenie. A ta prezyvka Johny23 nie je naozaj moj nick, to je len odkaz na Con Air a Dannyho Treja ;) ...to len tak na okraj :D
    • Re: tripple boot :) 27.08.2009 | 12:27
      Avatar borg Arch, Debian jessie  Administrátor
      mozes pouzivat /home z ubuntu aj v debiane. len zabezpec, aby kazdy user, ktory tu particiu pouziva a ma tam svoj home adresar mal rovnake uid/gid v oboch distribuciach