localhost.localdomain

Sekcia: Konfigurácia 12.08.2005 | 15:11
Robert   Návštevník
Som začiatočník a márne sa pokušam pripojiť na internet. Po prihláseni do (fedora4) sa mi zobrazí správa. ( Nepodarilo sa nájsť internetovú adresu pre localhost.localdomain To môže spôsobiť problémi s Gnome. Možno by stačilo pridať Localhost.localdomain do súboru /etc/hosts.) som pripojený cez káblovku (motorola surfboard sb5100usb cable modem)
    • Re: localhost.localdomain 10.08.2005 | 12:55
      peter golis   Návštevník
      na lokalny loopback je urcena ip adresa 127.0.0.1, takze treba skontrolovat hostname. a aj pridat localhost, localhost.localdomain s danou ipadresou do /etc/hosts. zaujimalo by ma co je to za distribuciu ze to neurobila sama.
      • Re: Re: localhost.localdomain 11.08.2005 | 02:51
        q-parser   Návštevník
        hm, mne to robil kedysi mandrake.
        • Re: Re: Re: localhost.localdomain 11.08.2005 | 11:20
          Robert   Návštevník
          ...a ake bolo riesenie?...
      • Re: Re: localhost.localdomain 11.08.2005 | 11:19
        Robert   Návštevník
        Dakujem za Vase reakcie. Musim este raz pripomenut, ze ako ja tak aj moj kolega sme uplni zaciatocnici v Linuxe, takze by sme uvitali aj nejaky priklad/syntax zapisu localhost.localdomain. Inac mozno pomoze, ze sme vo Svidniku a nas provider je firma Svitel (mail.svitel.sk). Nasa distribucia je Fedora Core4 (2.6.11-1.1369_FC4) RedHatVersion 4.2.15 a INIT:2.85 booting. OS WinXP ovladame na velmi dobrej urovni a kolega sklada pocitace a rozumie aj HW. Ak ste nahodou z blizkeho okolia (PO, VT alebo BJ) dajte vediet.
        • Re: Re: Re: localhost.localdomain 11.08.2005 | 12:57
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          127.0.0.1 localhost localhost.localdomain
      • Re: Re: localhost.localdomain 12.08.2005 | 15:11
        Robert   Návštevník
        Problem sme už vyriešili, pripojili sme sa na net ces sieťové karty a začalo to fungovať bez problémov . Vďaka zarady.