dlhe boot menu

Sekcia: Konfigurácia 04.09.2009 | 20:35
Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
ahoj ludkovia, moje boot menu vyzera asi takto .
je to len kozmeticka chyba, ale dost blbo to vyzera a uplne na spodku je este Vista, takze sa niekedy potrebujes prehrnut aj dole a nechce sa mi :D
a este jedna mini otazocka, dakedy davno som ku viste instaloval Xubuntu a dodnes mi v boot menu visty ostal a nejde prec
diky
    • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 20:41
      sinister86   Návštevník
      ano, to iste mam aj ja, nwm... podla mna sa toho musi dat nejak zbavit alebo skratit lebo nechapem naco tam mam cez 10 linuxov ked aj tak pouzivam jeden, popripade ten recovery mod
    • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 20:49
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      daj cez synaptic hladat tie cisla ktore tam neces mat a zmaz...
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 20:55
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        ok, ale synaptic ma toho vela, a ja neviem kde to hladat a nerad by som v tom nieco pobabral, pretoze som v nom skoro nic este nerobil :)
        • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:01
          Avatar lazzio F16  Používateľ
          no ved napis do vyhladavania ze:
          2.6.28-15 atd.. a zmaz co ti vyhodi .to je cele,,su to stare nepouzivane subory...resp. kernely,,teda aspon myslim :-)
          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
          • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:13
            Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
            no dufam ze tym mazanim nic nepokazim, inak to mas na svedomi :D
            • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:23
              najsamblbejsi   Návštevník
              vsetko je v zapisane subore /boot/grub/menu.lst
              pozri sa tam a ak ti vadi ten dlhy zoznam vymaz stare zaznamy a nechaj si len posledne 2-3
    • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:32
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      sudo apt-get install startupmanager -> sudo startupmanager
      alebo system > sprava > startupmanager

      tam si mozes zvolit kolko jadier sa ti bude zobrazovat v grub..
      • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:41
        ---   Návštevník
        tymto sposobom len vymaze zaznamy v boot menu, tym ze najde v synapticu tie (nepouzivane) jadra a odinstaluje ich, zbavi sa par stoviek mega zbytocnych dat.
        • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 21:51
          Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
          a ako si mam byt isty ze mazem spravnu vec?? ked som dal vyhladat podla toho cisla ako mi to tu poradili tak mi toho naslo dost vela
          • Re: dlhe boot menu 04.09.2009 | 23:47
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Ak tomu správne rozumiem, tak z toho všetkého tam chceš nechať iba to jadro 2.6.30. Tak sa rozhodi či chceš vymazať len ten záznam, alebo sa chceš zbaviť tých jadier do ktorých aj tak nebootuješ, a tým aj nejkých citeľných pár MB ušertríš. Ak to prvé, tak si otvor konzolu a vpíš tam sudo gedit /boot/grub/menu.lst tým otvoríš menu grubu. Prejdi dokument až kým nenájdeš napísané ## ## End Default Options ## To všetko, čo je napísané pod tým je tvoje boot menu, vymaž stade to čo nechceš aby sa ti zobrazovalo. Ulož to, zavri konzolu a reštartni.

            Ak chceš to druhé tak v synapticu nájdi všetky tie jadrá ktoré nechceš. Vymaž ich, a potom ich vymaž aj z boot menu ako som ti už napísal.