Ubuntu 9.04 autentifikacia pomocou samby

Sekcia: Konfigurácia 09.09.2009 | 15:15
Avatar Tomas   Používateľ
Ahojte,

mam rozbehnuty samba server ako domenovy radic s fungujucou autentifikaciou aj profilmi. Vsetci klienti maju ako os nainstalovany win (xp alebo vistu). Teraz by som nieco podobne potreboval aj pre Ubuntu 9.04. Mozete mi poradit nejake dobre (pripadne odskusane :) ) zdroje informacii? Google som s tym uz samozrejme otravoval, lenze tam je tych navodov niekolko a tie ktore som skusal nefunguju.

Dakujem.
    • Re: Ubuntu 9.04 autentifikacia pomocou samby 11.09.2009 | 23:36
      l_barbarossa   Návštevník
      tiez sa do toho niekedy pustim, teraz nie, ale urcite budem okrem slova samba vyhladavat aj kerberos a/alebo ldap.
      • Re: Ubuntu 9.04 autentifikacia pomocou samby 12.09.2009 | 00:44
        l_barbarossa   Návštevník
        napr. na abclinuxu sa najde dost materialu okolo, vid.napr. tato diskusia , nie je to presne tvoj problem, ale ako priklad zistovania, kde je koren problemu moze napomoct. navyse sa tam odkazuju na serial o sambe, tak skus mrknut aj ten...
        • Re: Ubuntu 9.04 autentifikacia pomocou samby 14.09.2009 | 16:01
          Avatar Tomas   Používateľ
          Dakujem za odpovede,

          nakoniec som sa rozhodol "nehladit jeza proti srsti" a pouzil som NIS a NFS. Samozrejme, ak ako datovy server sluzi nejaka win masina, tak je toto prinajmensom rovnako komplikovane ako moja povodna otazka, ale nastastie to nebol moj pripad.