ATi driver pre Fedoru

Sekcia: Hardware a Drivery 11.09.2009 | 21:54
Avatar DjBass Debian  Používateľ
Zdar. Neviete mi poradiť, ako mám spraviť, aby som mal podporu 3D akc. na grafike ATI mobility radeon hd 3470? Skúšal som original driver zo stránky, ale už mi Xko nenabehlo. Nemáte nejaké nápady, ako by sa to dalo vyriešiť? Ďakujem.
    • Re: ATi driver pre Fedoru 11.09.2009 | 22:40
      burlak   Návštevník
      napis verziu Xorg ktoru pouzivas verziu oficialneho driveru a verziu kernelu ktory pouzivas. Taktiez si skontroluj ci si spravil vsetko ako je v navode, ci si si nakonfiguroval HAL alebo xorg.conf,
      Ak vies po anglicky chod na neoficialnu stranku fglrx driveru (je na nu odkaz na oficialnej stranke ATI).
      Ak nevies po anglicky napis co najviac o tvojej masine sem a hlavne ten kernel (uname -r) a driver ktory usujes.
      • Re: ATi driver pre Fedoru 11.09.2009 | 23:05
        Avatar DjBass Debian  Používateľ
        X.Org X Server 1.6.3
        Release Date: 2009-7-31
        X Protocol Version 11, Revision 0
        Build Operating System: Linux 2.6.18-128.4.1.el5 i686
        Current Operating System: Linux bassnb 2.6.30.5-43.fc11.i586 #1 SMP Thu Aug 27 21:18:54 EDT 2009 i686
        Kernel command line: ro root=/dev/mapper/vg_bassnb-lv_root rhgb quiet
        Build Date: 19 August 2009 12:30:16AM
        Build ID: xorg-x11-server 1.6.3-4.fc11


        2.6.30.5-43.fc11.i586

        Momentálne nemám nakonfigurované nič, keďže mám čerstvo nainštalovaný systém.

        Skúšal som ATI Catalyst™ 9.8 Proprietary Linux x86 Display Driver
        http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.5&lang=English
        • Re: ATi driver pre Fedoru 12.09.2009 | 14:21
          Avatar DjBass Debian  Používateľ
          Tu je ukážka, čo mi stále stane... http://img.jezko.net/images/sfcqc2r5diyszokb9r46.jpg
          • Re: ATi driver pre Fedoru 12.09.2009 | 19:09
            burlak   Návštevník
            No ten driver funguje najstabilnejsie pod kernelom 2.6.29 alepod 2.6.30 uvadza ATI ze ma tiez fungovat. No nwm ci to dobre vidim na tom screene ale robi ti to to ze je obrazovka ako keby roztrasena a zamrzla? mne to totiz robil ked sa mi spatne nacital modul, btw: odhadujem ze xorg mas 7.4 co nepotrebuje xorg.conf ale rozhodne by som ho spravil a nakonfiguroval, ak sa tak rozhodnes nezabudni spravit aticonfig --initial.
            btw: tiez by si mohol skusit ten driver co mas odinstalovat a pozriet do ofic repozitarou ci tam neni. ak je pouzi ten.
            • Re: ATi driver pre Fedoru 13.09.2009 | 00:24
              Avatar DjBass Debian  Používateľ
              Ani nie, že rozhádzané, ale pridá mi tam veci, ktoré tam nemajú byť. To logo Intel a ASUS je z úvodnej obrazovky, keď sa zapína PC. xorg.conf som už vytvoril a spustil som aj aticonfig --initial.
              • Re: ATi driver pre Fedoru 13.09.2009 | 19:12
                burlak   Návštevník
                Vies co: poriesime to takto: ak mas jabber napis mi na fido23dido [at] gmail [dot] com. a ak to poriesime sem na forum postnes len sposb co tomu bolo a ako to slo spravit (keby mal niekto podobny problem aby to nasiel).
    • Re: ATi driver pre Fedoru 13.09.2009 | 00:59
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Nevidím, alebo som nenašiel info, akú distribúciu používaš ?
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: ATi driver pre Fedoru 13.09.2009 | 19:14
        burlak   Návštevník
        V nazve topicu ma Fedora a aj z build id xserveru a aj z buildu kernelnu sa da vycitat ze asi fedoracore11 ale myslim ze to je v tomto pripade uplne nepodstatne ake ma distro.
    • Catalyst 9.9 For Linux 13.09.2009 | 01:22
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Catalyst 9.9 For Linux 13.09.2009 | 14:16
        Avatar DjBass Debian  Používateľ
        dodoedo: veď v názve témy mám, že to je pre Fedoru. Dík za tie drivery, vyskúšam.
        • Re: Catalyst 9.9 For Linux 13.09.2009 | 14:40
          Avatar DjBass Debian  Používateľ
          Hmm, práve, že tieto ovládače mi nešli...
          • Re: Catalyst 9.9 For Linux 13.09.2009 | 15:04
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            1. písal si catalyst 9.8, tieto sú 9.9 tak skús ...

            2. Fedora 11 ?, 10 ?
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Catalyst 9.9 For Linux 14.09.2009 | 01:11
              Avatar DjBass Debian  Používateľ
              Hej, písal som 8, lebo na webe píše 8, ale sťahuje to deviatku. Hneď pod to som dal link na tie ovládače, čo som sťahoval - píše 8, ale je 9. Fedora 11.
              • Re: Catalyst 9.9 For Linux 14.09.2009 | 13:50
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ďík.

                Neber to ako buzeráciu, ale pri hľadaní problému je pochopiteľne potrebné mať čo najpodrobnejšie info.

                Pre úplnosť a istotu pripájam:
                https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_99_linux.pdf
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Catalyst 9.9 For Linux 14.09.2009 | 13:59
                  Avatar DjBass Debian  Používateľ
                  To som si už prečítal, poskúšal som už veľa vecí, ale výsledok je stále rovnaký. Ja už neviem...
                  • Re: Catalyst 9.9 For Linux 14.09.2009 | 23:13
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    A teraz úplne všeobecne, skúšal si aj iné linuxové distribúcie, ako sú debian, ubuntu ? Ak áno, tak ako ti tam funguje grafika.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 00:13
                      Avatar DjBass Debian  Používateľ
                      N tomto notebooku som skúšal ešte ubuntu. Ovládač sa nainštaloval z repozitárov a všetko fungovalo ako má. Predtým som nevedel, že sú ovládače aj v repozitároch, takže som to inštaloval manuálne ako tu vo Fedore a tiež to fungovalo.
                      • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 00:22
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        A prečo chceš používať Fedora 11, keď ti to všetko funguje pod Ubuntu X.X ?
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 11:50
                        peto   Návštevník
                        dufam, ze nie Ubuntu 9.10, tam su v repozitaroch uz druhy tyzden Catalysty 9.10 beta....
                        a tie vyjdu az o mesiac ako ostre...

                        pri Fedore by som tiez ozil repozitarove cataylysty/fglrx...

                        pri manulanej instalcii musis urcite pozerat na hlasky... a pred startom X.org zazdat ati-config -initial...

                        len pri Fedora 11 mzoe byt problem Fedora 11 ma nevypnutelne KMS a pre Ati este KMS nie je implementovane na 100% to bude az v decembrovom jadre 2.6.32

                        ak chces RPM based distro s AMD tak openSUSE alebo Mandriva...

                        Novell/SUSE je partnerom AMD pre graficke ovladace a desktop
                        Mandrake/Mandriva je partnerom pre desktop
                        RedHat je partnerom AMd pre server...
                        • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 13:28
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Ja by som sa skôr prikláňal ku SUSE ako ku Mandrive, s tou grafikou sú na tom lepšie a BTW, je to dobré distro.
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 17:12
                            Avatar DjBass Debian  Používateľ
                            Hmm, tak poskúšal som ešte ďalšie návody a výsledok stále rovnaký. Čo už, moja grafika sa s Fedorou asi nemá rada. Asi budem musieť prejsť na nejaké iné distro. :/
                            • Re: Catalyst 9.9 For Linux 15.09.2009 | 22:22
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              ...... alebo si počkať na Fedora 12.

                              :-)
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • Re: Catalyst 9.9 For Linux 17.09.2009 | 18:46
                                Avatar DjBass Debian  Používateľ
                                Môžem už len dúfať, že mi v 12ke pôjde všetko v pohode, lebo Fedora sa mi fakt páči. Škoda, že mi tak na mojom notebooku blbne, ale čo už. :)
                                • Re: Catalyst 9.9 For Linux 17.09.2009 | 20:20
                                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                  Ešte som sa chcel spýtať, či si vyskúšal inštalovať ten posledný ATI Radeon mobile HD, to jest:
                                  http://www.opendrivers.com/driver/248793/ati-radeon-hd-3400-hd-3450-hd-3470-driver-radeonhd-1.2-linux-free-download.html
                                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                  • Re: Catalyst 9.9 For Linux 17.09.2009 | 21:54
                                    Avatar DjBass Debian  Používateľ
                                    Neviem, či som ho skúšal, ale môžem vyskúšať. Zajtra si nahodím Fedoru a potom dám vedieť, zatiaľ dík.. :)
                                    • Re: Catalyst 9.9 For Linux 21.09.2009 | 19:57
                                      Avatar DjBass Debian  Používateľ
                                      Nechce to ísť...
                                      • Re: Catalyst 9.9 For Linux 25.09.2009 | 12:08
                                        Avatar aego FEDORA  Používateľ
                                        ....treba pockat, kym sa v amd rozhybu a zapracuju podporu Fedory 11....ale to uz bude vonku F12 :o)) ...take su moje skusenosti, vzdy po prechode na novu verziu mi prestane fungovat grafika....chyba je teda v tom ze vyvoj Fedory je podstatne rychlejsi ako ovladacov :o(
                                        • Re: Catalyst 9.9 For Linux 25.09.2009 | 12:49
                                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                          Je to dané jadrom F11 ktoré je v súčastnosti 2.6.30.x.

                                          F12 bude mať jadro 2.6.31, ktoré má tie jeho AMD ovládače fungujúce, riešením by možno bolo pre neho skompilovať si toto 2.6.31 do F11, alebo použiť staršie jadro 2.6.29.
                                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                          • Re: Catalyst 9.9 For Linux 30.09.2009 | 11:24
                                            Avatar DjBass Debian  Používateľ
                                            Ja si radšej počkám na Fedoru 12...
                                            • Re: Fedora 12 LiveCD 30.09.2009 | 12:12
                                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                              Môžeš si vyskúšať F12 už teraz, stiahni si ISO pre LiveCD odtiaľto (LiveCD ISO z nightly-composes).
                                              :-)

                                              http://alt.fedoraproject.org/pub/alt/nightly-composes/desktop/
                                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: ATi driver pre Fedoru 01.10.2009 | 13:57
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."