WiFi a SUSE 9.3

Sekcia: Hardware a Drivery 14.08.2005 | 23:11
ludvik   Návštevník
Neviete niekto aké čípy na wifi kartách sú už podporované v SUSE 9.3 a nie je ich treba pracne configurovať . Zaujíma ma konkrétne RT 2400
    • Re: WiFi a SUSE 9.3 13.08.2005 | 17:30
      ludvik   Návštevník
      Nikto nevie - ani "odborníci vševedkovia"?
      • Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 13.08.2005 | 17:57
        peter golis   Návštevník
        ahoj, najvecsi odbornik - vsevedko je portal suse. skus sa opytat jeho. alebo ked chces, ja ti to najdem. pockaj chvilku.
        • Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 14:34
          Ludvik   Návštevník
          Čakám . Ak si myslíš, že portál Suse odpovie hneď na všetko. :=)
          • Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 17:22
            peter golis   Návštevník
            presne tu je rozdiel medzi platenou a neplatenou podporou. ze si to ty, tak vyskusaj: http://www.methods.co.nz/doc/ralink-2400.html
            • Re: Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 17:28
              peter golis   Návštevník
              alebo toto: http://www.abclinuxu.cz/forum/show/83206 ale to je tiez na iny typ distribucie. holt, lacne karty bez specifikacie su diskriminivane vyrobcami.h
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 20:38
                ludvik   Návštevník
                Nemyslím si žeby Sparklan patrili celkom medzi šmejd. Majú podporu v Linuxu - bohužial len pre RH Ale moja otázka znela či v SUSE 9.3 je už podpora Ralink-u alebo driver treba tam dodatočne dostať? Stačí odpoveď - podpora Ralinku RT 2400 je tam ano/nie* (nehodiace sa škrtinite). Ale to asi chcem veľa? Mám totiž SuSe 9.2 a tam nie je. Chcem 9.3 ak tam je - aby som mohol bez problémov migrovať z Win na Linux . Po prečítaní viacerých diskuzií s inštaláciou nemám moc chuti. Viem, že učenie nikdy nezaškodí a opakovanie je matkou múdrosti - ale na laborovanie už nemám moc chuti ako pred pár rokmi. Nuž zlenivel som:=))))))
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 20:54
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ovladace su vecou jadra, nie distribucie. ak je ovaladac pre linux (kernel), tak pojde na akejkolvek distribicii. tak ked je ovladac pre rh tak je aj pre suse, mandrivu, slackware, debian ............... .
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9.3 14.08.2005 | 22:35
                    peter golis   Návštevník
                    ovladace su nielen vecou jadra, ale aj distribucie. vela distriucii ma silne zaplatane jadro koli lepsej (?) podpore hardware. a ak som dobre cital, tak na jednom z uvedenych linkov bolo ze podpora uvedenej karty fungovala pod knoppixom. ale, ak chce otaznik pouzit silou mocou suse, nech vyuzije platenu podporu fy. SuSe. ja by som kludne stiahol (alebo dal si stiahnut) knoppix, vyskusal a ak by vyhovoval, tak by som si ho nainstaloval. PS: vetou: holt, lacne karty bez specifikacie su diskriminivane vyrobcami. som nemyslel ze sa jedna o smejd, ale ze vyrobca disktiminuje uzivatelov inych OS ako windos. to je zial fakt. ak cloveku dany HW vyhovuje, tak mu vyhovuje.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WiFi a SUSE 9. 14.08.2005 | 23:11
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      tak neni problem stiahnut taketo opathovane jadro a to skompilovat